Aktualności

Podcasty

 • Stacja Dobro - odcinek 32.

  O niezwykłej piosence „Helpuj w święta” stworzonej i samodzielnie wykonanej przez pracowników i podopiecznych Fundacji Avalon rozmawialiśmy w kolejnym odcinku audycji Stacja Dobro. Zuzanna Makowska, Marta Struzik i Marta Dudek opowiedziały nam także o innych działaniach fundacji.

 • Lejdi Gada - odcinek 127.

  Kolarka Małgorzata Jasińska przejechała ponad dwa tysiące kilometrów z Włoch do Barczewa w 13 dni. To był prawdziwy wyczyn. W audycji Lejdi Gada, czyli kobiety przy mikrofonie opowiadała o miłości do roweru, o swoich marzeniach i kolejnych wyzwaniach. Nie zabrakło też rad dla tych, którzy chcą tę przygodę rozpocząć.

 • Tym Żyło Miasto - odcinek 37.

  O rosnących wynagrodzeniach samorządowców z województwa warmińsko-mazurskiego i Marszałka, ale też ginących drzewach w Olsztynie rozmawialiśmy w audycji Tym Żyło Miasto. W rolę komentatora wcielił się Mariusz Korpoliński - dziennikarz, konferansjer, aktor i były olsztyński radny.

 • Pogadaj z Anetą - odcinek 11.

  Dlaczego młodzi ludzie decydują się na samobójstwo? Czy można zapobiec tragedii? Współczesna młodzież pogrążona w cyfrowym świecie wydaje się o wiele bardziej osamotniona niż poprzednie pokolenia. Czym dziś żyją młodzi ludzie i jak radzą sobie z kryzysem psychologicznym?

 • Kortowska Audycja Literacka - odcinek 27.

  Gościem grudniowej Kortowskiej Audycji Literackiej był Cezary Wawrzyński - autor książki "Żegluga i kanały żeglowne dawnej Rzeczypospolitej", która otrzymała nagrodę 29. Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej. A towarzyszył mu Tomasz Śrutkowski, dziennikarz i właściciel wydawnictwa...

 • Byle Do Matury - odcinek 9.

  Nie samą nauką żyją maturzyści. Dlatego w kolejnym odcinku audycji Byle Do Matury Mateusz Jabłoński postanowił porozmawiać o serialach. A przede wszystkim o jednym - "BoJack Horseman". Do studia zaprosił Agnieszkę Krankowską z XI Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie.

 • Olsztyn kocham, bo muszę... czyli lekarstwo na jesienną chandrę - odcinek 4.

  Minęła Wam już jesienna chandra? W kolejnym odcinku swojej audycji Karolina Rogóz-Namiotko wybrała się do gabinetu masażu. Zabiegi estetyczne (szczególnie te bez użycia igieł czy skalpela) zdecydowanie poprawiają nastrój. Jak odjąć sobie parę lat i wyglądać młodo? Zdradza Agnieszka Kamińska.

 • Postój z Nauką - 29.11-02.12.2021

  Zanim postawicie "przysłowiową kropkę nad i" i odwołacie się do "szwedzkiego zegarka" posłuchajcie kolejnych językowych porad w naszym Postoju z Nauką. Naukowcy z UWM w tym tygodniu opowiadali na naszej antenie także o gwieździe Solaris i planecie Pirx a także linii kolejowej łączącej... Chiny...

 • Wieczorynka Naukomanów S04E13

  W Wieczorynce Naukomanów kontynuowaliśmy temat tanich podróży na orbitę, koncentrując się na pomyśle miotania ładunków z Ziemi za pomocą wyrzutni ślimakowej zwanej slingatronem. Brzmi nieprawdopodobnie? Jeszcze 20 lat temu tak, ale teraz powstają pierwsze konstrukcje do testów. Posłuchajcie sami!

 • Stacja Dobro - odcinek 31.

  W audycji Stacja Dobro gościliśmy Ewę Mioduszewską-Rodak - kierownik do spraw programów celowych PFRON z Miejskiego Zespołu do spraw rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych. Aneta Pawelczyk-Piłat pytała o pomoc finansową, z której mogą skorzystać niepełnosprawni studenci.

 • Lejdi Gada - odcinek 126.

  Sylwia Suchecka maluje mandale. To motyw artystyczny występujący głównie w sztuce buddyzmu a jego tworzenie jest uważane za rodzaj medytacji. Opowiada w ten sposób o marzeniach, pragnieniach, które są zaklęte w płótnie. Na szczęście. Posłuchajcie kolejnego odcinka audycji Lejdi Gada.

 • Tym Żyło Miasto - odcinek 36.

  Czy zima zaskoczyła drogowców? Nie o tym rozmawialiśmy w kolejnym odcinku audycji Tym Żyło Miasto. Spoglądaliśmy na Olsztyn okiem... fotografa. Łukasz Staniszewski zaprosił do rozmowy Łukasza Pepola. Na jakie wydarzenia, tematy bardziej lub mniej poważne zwrócili uwagę? Posłuchajcie!

 • Radiowy Przewodnik Turystyczny - Egipt

  Karolina Rogóz-Namiotko i Małgorzata Kozdryk rozmawiają w studiu Radia UWM FM o podróżach i o miejscach, które warto odwiedzić. W listopadowym odcinku Radiowego Przewodnika Turystycznego zabrały nas do Egiptu. Co warto tam zobaczyć a czego się wystrzegać? Posłuchajcie!

 • W Poszukiwaniu Straconego Ego - odcinek 73.

  W audycji W Poszukiwaniu Straconego Ego rozmawialiśmy o kinezjologii. Agnieszka Kacprzyk gościła w studiu Radia UWM FM Angelę Rzymską, która zajmuje się pracą z szeroko rozumianym stresem. Jego odblokowanie pozwala na powrót do naturalnej równowagi organizmu w różnych aspektach.

 • Mediofon - listopad 2021

  Listopadowy Mediofon zdominował temat mowy nienawiści. Do dyskusji na ten temat Urszula Doliwa i Marta Więckiewicz-Archacka zaprosiły między innymi: dr Jolantę Piwowar, dra Rafała Pankowskiego a także Annę Szadkowską oraz Dermanę Seta. Zapraszamy do wysłuchania audycji!

 • Postój z Nauką - 22-25.11.2021

  Czy wszystkie liczebniki powinniśmy odmieniać i jak to robić poprawnie? Dlaczego wystrzelona w tym tygodniu sonda DART ma zderzyć się z asteroidą? W audycji Postój z Nauką opowiadaliśmy także o... nekrofilii owadów oraz obserwowanym ostatnio w różnych częściach naszej planety zaćmieniu Księżyca.

 • Wieczorynka Naukomanów S04E12

  W Wieczorynce Naukomanów Sławek Kulesza opowiadał o różnych sposobach dotarcia na orbitę wokółziemską. Także o tym, jak zrobić to z myślą stworzenia jak najtańszego środka transportu do dalszych podróży kosmicznych. Rakietą? Samolotem? Balonem? A może slingatronem? Ale co to właściwie jest? Posłuchajcie!

 • Stacja Dobro - odcinek 30.

  W audycji Stacja Dobro gościliśmy w tym tygodniu Maję Piotrowską-Mazur z Fundacji Każdy Ważny. Wspólnie z Anetą Pawelczyk-Piłat rozmawiały o potrzebie bliskości, współczesnym obrazie kobiecości i tworzeniu wspólnot, w których kobiety mogą wymieniać się swoimi życiowymi doświadczeniami.

 • Lejdi Gada - odcinek 125.

  Karolina Sadowska - aktorka lalkarka z Olsztyńskiego Teatru Lalek - odebrała niedawno nagrodę specjalną Prezydenta Olsztyna "Talent roku - Talent Olsztyna". Wyróżniono ją m.in. za spektakl "Lot" który został zrealizowany w ramach Stypendium Ministra Kultury i Sportu. A o swojej pracy...

 • Tym Żyło Miasto - odcinek 35.

  Nie każdy śledzi to czym żyje miasto tak uważnie jak Paweł Harajda. Dlatego Łukasz Staniszewski postanowił zaprosić do studia Radia UWM FM autora prasówki z najważniejszymi miejskimi informacjami: Olsztyn. W skrócie. Jakie tematy wzięli "na tapetę"? Posłuchajcie audycji Tym Żyło Miasto!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: