Aktualności
27.05.2020

Wracają koncerty! Od 6 czerwca pójdziemy także do kina czy teatru

Rząd ogłosił szczegóły związane z kolejnym etapem znoszenia obostrzeń związanych z epidemią wirusa SARS-CoV-2. Od najbliższej soboty na spacerze nie będziemy musieli już zakrywać ust i nosa. Można będzie też organizować koncerty w otwartej przestrzeni. Od 6 czerwca otwarte zostaną m.in. kina i teatry.

 

Od 30 maja nie będziemy musieli już zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni – ale tylko pod warunkiem, że możemy zachować 2 metry odstępu od innych. Maseczki będą jednak konieczne w niektórych przestrzeniach zamkniętych, m.in. w sklepach, kościołach, autobusach czy tramwajach. Dla maksymalnie 150 osób organizowane mogą być także koncerty w otwartej przestrzeni.

Od 6 czerwca otwarte będą kina, teatry, opery (maksymalnie 50 procent miejsc siedzących), siłownie, baseny, kluby fitness, sale zabaw i parki rozrywki a także sauny, solaria, salony masażu i tatuażu. Działać będą oczywiście w ścisłym reżimie sanitarnym. Możliwa będzie organizacja targów, wystaw i kongresów. Rząd wydał również zgodę na organizację wesel do 150 osób.

Całkowicie natomiast (i to już od 30 maja) zniesiono limity osób, które mogą jednocześnie przebywać w kościołach, w sklepie, restauracji, na targu, w punkcie usługowym czy na poczcie. Tam jednak nadal trzeba będzie zasłaniać usta i nos.

Więcej informacji znajdziecie na rządowej stronie: www.gov.pl/web/koronawirus/4-etap-odmrazania

Przyjaciele - stań się jednym z nich: