Aktualności
09.11.2020

Wyniki OBO 2020

146 projektów zgłoszono to tegorocznej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. W październiku mieszkańcy wybrali te, które zostaną zrealizowane w najbliższych miesiącach. Właśnie poznaliśmy wyniki głosowania. Do zwycięzców trafi w sumie ponad 6,5 miliona złotych.

Do głosowania zakwalifikowano blisko sto projektów, które pozytywnie przeszły weryfikację komisji. W sumie swoje głosy oddało 17 tysięcy mieszkańców Olsztyna. Najwięcej punktów trafiło na konto projektu "Edukacyjny ekotaras". To propozycja zaagospodarowania terenu przyległego do Olimpijskiego Stadionu Rugby z wystawą na dolinę i Łynę oraz wjazdu na parking, parkingu i ścieżki prowadzącej do tarasu, który ma mieć przede wszystkim zastosowanie edukacyjne dla dzieci i młodzieży szkolnej i  przedszkolnej, a także będzie pełnić funkcję rekreacyjną i integracyjną dla mieszkańców Olsztyna.

Kolejne dwie propozycje, które znalazły się na podium, to: "Piłka z jajem - czyli rugby dla wszystkich" oraz "Kastracja kotów wolno bytujących oraz kastracja i chipowanie zwierząt właścicielskich". Na projekty miejskie zarezerwowano dwa miliony złotych.

Do realizacji wybranych zostało również 31 projektów osiedlowych. O podsumowanie tegorocznej edycji OBO poprosiliśmy Katarzynę Zarecką z Urzędu Miasta w Olsztynie. Posłuchajcie!

Z wynikami OBO zapoznać można się na stronie: glosujobo.olsztyn.eu

Przyjaciele - stań się jednym z nich: