Aktualności
31.08.2022

Garri Kasparow w Kortowie

"Potrzebujemy czystki elity politycznej w Europie, która pokazywała, że była skorumpowana i popierała Putina ze względu na zyski osobiste lub inne względy" - mówił w Kortowie Garri Kasparow. Co jeszcze działo się kolejnego dnia Campusu Polska Przyszłości? Posłuchajcie!

Foto: Campus Polska Przyszłości

Garri Kasparow - były rosyjski mistrz świata w szachach, kandydat na prezydenta Rosji w 2008 roku a obecnie lider Zjednoczonego Frontu Obywatelskiego - odwiedził Kortowo 30 sierpnia. Podczas spotkania z uczestnikami Campusu Polska Przyszłości opowiadał m.in. o przeszłości Władimira Putina i jego imperialnych działaniach, w tym wojnie w Ukrainie. Podkreślał, że by ją zakończyć - potrzebne jest zdecydowane działanie wielu państw.

Piątego dnia tegorocznej edycji Campusu Polska Przyszłości przysłuchiwaliśmy się także debacie zatytułowanej: "Zatruta Odra. Przyczyny. Ekologiczne, społeczne, ekonomiczne skutki. Przyszłość rzeki." Uczestniczył w niej m.in. dr hab. inż. Bogdan Wziątek z Wydziału Geoinżynierii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Z naukowcem rozmawiał Piotr Szauer.

Nasze studio odwiedziła dziś także prof. Kazimiera Szczuka. Na Campus Polska Przyszłości została zaproszona do debaty pod hasłem: "Jak feminizm zmienia świat?". Rozmawiała z nią Aneta Pawelczyk-Piłat.

Nasz reporter Filip Kowalewski wybrał się natomiast na warsztaty "Z czego będzie zbudowany świat?". I rozmawiał z jednym z gospodarzy tego spotkania - Tadeuszem Nowickim.

W debacie "Artyści i aktywizm" o swoim zaangażowaniu i wykorzystaniu popularności do promocji ważnych idei opowiadali: Mateusz Banasiuk, Magdalena Popławska, Julia Wyszyńska i Andrzej Chyra.

W środę - czyli ostatniego dnia tegorocznej edycji Campus Polska Przyszłości - Kortowo odwiedzą m.in. prof. Jerzy Bralczyk, Andrzej Seweryn i Agnieszka Holland.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: