Aktualności
01.09.2022

Mocny finał Campusu Polska Przyszłości 2022

Spotkania z uczestniczkami Powstania Warszawskiego - Wandą Traczyk-Stawską i Anną Przedpełską-Trzeciakowską - a także z prof. Jerzym Bralczykiem, Andrzejem Sewerynem i Agnieszką Holland wypełniły ostatni dzień tegorocznej edycji Campusu Polska Przyszłości. Posłuchajcie naszej relacji.

Ostatniego dnia tegorocznej edycji Campusu Polska Przyszłości Kortowo odwiedziły: Wanda Traczyk-Stawska i Anna Przedpełska-Trzeciakowska. Obie w 1944 roku uczestniczyły w powstańczym zrywie w Warszawie. O swoich wartościach i przesłaniu, które towarzyszyło im od czasów wojny opowiadały uczestnikom spotkania w Campus Arenie.

A po jego zakończu z Wandą Traczyk-Stawską rozmawiała też Karolina Rogóz-Namiotko. Posłuchajcie!

 

31 sierpnia w Kortowie pojawili się także m.in.: Agnieszka Holland i Andrzej Seweryn. Aktor, którego ostatnio oglądać mogliśmy w znakomitym serialu "Królowa" opowiadał uczestnikom Campusu o kulisach swojej pracy. I chętnie odpowiadał na pytania.

"Porozmawiajmy o słowie" - pod tym hasłem w środę na Campusie spotkali się prof. Magdalena Środa i prof. Jerzy Bralczyk. Ich dyskusja dotyczyła m.in. feminatywów i równości w języku. Z jednym z najbardziej znanych polskich językoznawców rozmawiał też Piotr Szauer. Posłuchajcie!

 

A jak drugą edycję Campusu Polska Przyszłości podsumowali uczestnicy tego wydarzenia? Posłuchajcie!

Z uczestnikami tegoroczego Campusu Polska Przyszłości rozmawiał Filip Kowalewski.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: