Aktualności

Inne

 • V Noc Radiowców w Kortowie - online i w eterze

  Już 20 czerwca zapraszamy Was na V Noc Radiowców. W tym roku bądźcie z nami przy radioodbiornikach i w internecie. Niestety nie możemy spotkać się jeszcze z Wami w Kortowie. Ale przygotujemy specjalne audycje na tę okazję. Oprowadzimy Was też wirtualnie po naszej redakcji. Do usłyszenia i zobaczenia!

 • Wracają koncerty! Od 6 czerwca pójdziemy także do kina czy teatru

  Rząd ogłosił szczegóły związane z kolejnym etapem znoszenia obostrzeń związanych z epidemią wirusa SARS-CoV-2. Od najbliższej soboty na spacerze nie będziemy musieli już zakrywać ust i nosa. Można będzie też organizować koncerty w otwartej przestrzeni. Od 6 czerwca otwarte zostaną m.in. kina i teatry.

 • Polskie uczelnie i szkoły nadal zamknięte dla uczniów. Co z maturami?

  Polski rząd przedłużył do 26 kwietnia okres zamknięcia szkół, placówek edukacyjnych i uczelni wyższych. Do odwołania obowiązywać będzie także zakaz organizacji imprez masowych. W przyszłym tygodniu mamy natomiast poznać plan łagodzenia wprowadzonych restrykcji. A kiedy odbędą się matury?

 • Zostań w domu, słuchaj Radia UWM FM

  Przez ostatnie tygodnie ramówka Radia UWM FM zmieniła swój dotychczasowy kształt. Staramy się być blisko Was. Zachęcamy do pozostania w domach i włączenia się w tworzenie naszego programu. Informujemy o tym, co dzieje się w Olsztynie i okolicy. Sprawdzamy jak z obecną sytuacją radzą sobie artyści.

 • V Noc Radiowców w Kortowie

  W tym roku - jeśli wszystko dobrze się ułoży - na kolejną Noc Radiowców w Kortowie chcielibyśmy zaprosić Was 20 czerwca. Jak zwykle w redakcji przy ul. Kanafojskiego 1 czekać będą na Was dziennikarze, prezenterzy i osoby tworzące obecnie i przed laty program Radia UWM FM. Do zobaczenia!

 • Nasza redakcyjna koleżanka z nagrodą im. Seweryna Pieniężnego

  25 lutego w olsztyńskim ratuszu odbyła się siódma Gala Dziennikarzy Warmii i Mazur. Tradycyjnie wręczono nagrody Konkursu im. Seweryna Pieniężnego. Jedną z nich - dla młodego dziennikarza - zdobyła nasza redakcyjna koleżanka, autorka Kortowskiej Audycji Literackiej Marta Wiśniewska.

 • Zimowe przesłuchania w Radiu UWM FM. Dołącz do nas!

  Lubisz radio? Ktoś mówił Ci, że Twój głos brzmi dobrze? Interesuje Cię to, co dzieje się w Olsztynie i najbliższej okolicy? A może masz fajny i oryginalny pomysł na audycję? Zrób pierwszy krok! 25 i 27 lutego zapraszamy na zimowe przesłuchania w Radiu UWM FM. Daj sobie szansę!

 • Walentynkowy konkurs Radia UWM FM

  Smakowita kolacja we dwoje? A może słodki torcik w dowód miłości? Mamy też coś dla miłośników teatru czy muzyki elektronicznej. A jeśli zamarzy Wam się niestandardowy prezent - czeka również wizyta w profesjonalnym studiu depilacji woskiem. Zapraszamy do udziału w naszym walentynkowym konkursie!

 • Radiowa premiera słuchowiska Halo Ziemia!

  W najbliższą niedzielę 29 grudnia zapraszamy na radiową premierę słuchowiska Łukasza Staniszewskiego "Halo Ziemia!" Tekst przedstawia historię dwóch astronautów wysłanych na orbitę naszej planety w celu zneutralizowania sondy, na której znajduje się działo wymierzone w Ziemię.

 • Radio czeka na Ciebie! Przyjdź na przesłuchania!

  Lubisz radio? Ktoś mówił Ci, że Twój głos brzmi dobrze? Interesuje Cię to, co dzieje się w Olsztynie i najbliższej okolicy? A może masz fajny i oryginalny pomysł na audycję? Zrób pierwszy krok! 14 i 15 października zapraszamy na jesienne przesłuchania w Radiu UWM FM. Daj sobie szansę!

 • AZS Na Fali znów na 95,9 fm

  To już czwarty sezon naszych spotkań z drużyną Indykpol AZS Olsztyn na antenie Radia UWM FM w audycji AZS Na Fali. Mateusz Lewandowski i Marcin Zarębski w każdy wtorek po 13 rozmawiają z zawodnikami i trenerami akademików, siatkarskimi ekspertami i byłymi graczami kortowskiej ekipy. Wracają już 17 września!

 • Jesień na antenie Radia UWM FM

  16 września startujemy z jesienną ramówką Radia UWM FM! Przygotowaliśmy dla Was kilka nowych propozycji: m.in. codzienny Magazyn Akademicki i audycję lidera zespołu Shannon Marcina Rumińskiego - Folk Fun. Po wakacyjnej przerwie wracają też dobrze już znane pozycje programowe.

 • Jaksa z nagrodą festiwalu FAMA!

  Nasz redakcyjny kolega, komik i konferansjer Arkadiusz "Jaksa" Jakszewicz zdobył jedną z nagród 49. edycji Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej FAMA 2019. Jury wyróżniło jego program "Z miłości do historii" w kategorii sztuki sceniczne.

 • 18 i 19 sierpnia Gramy dla Marka!

  Przed nami dwa dni koncertów pod hasłem "Gramy dla Marka" na olsztyńskim Starym Mieście. Big Day, Harlem, Romantycy Lekkich Obyczajów, Enej i kilkunastu innych wykonawców połączyło swoje siły, by wesprzeć perkusistę Marka Łupkowskiego - ojca dwóch synów, męża, którego dopadł rak.

 • OBO 2020 - wspólnie zmieniajmy Olsztyn!

  6 400 000 złotych - to kwota przeznaczona na realizację propozycji mieszkańców Olsztyna w siódmej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekty miejskie i osiedlowe zgłaszać można do 4 września. Na co warto zwrócić uwagę tworząc wniosek i dlaczego warto to zrobić? Posłuchajcie!

 • Wakacyjne praktyki w Radiu UWM FM

  Zapraszamy na wakacyjne praktyki w Radiu UWM FM. W lipcu i sierpniu w naszej redakcji możecie nauczyć się pracy reportera radiowego, poznać tajniki tworzenia audycji i spróbować swoich sił przed mikrofonem. Zapisy trwają do końca czerwca. Sprawdźcie szczegóły!

 • Świętuj z nami osiemnastkę w eterze!

  Od 2001 roku nadajemy nieprzerwanie program radiowy na częstotliwości 95,9 fm. Radio UWM FM świętuje zatem w tym roku swoje osiemnaste urodziny! Z tej okazji zapraszamy 20 i 22 czerwca na dwa wydarzenia. Spotkamy się na stand-up'ie w klubie Nowy Andergrant oraz w naszej kortowskiej redakcji.

 • Od Radia Kortowo do UWM FM

  Podczas IV Nocy Radiowców na 95,9 fm wspominaliśmy ostatnie lata działalności Radia Kortowo. W specjalnej audycji Kamil Wicik i Bartosz Tobieński (ostatni redaktor naczelny Radia Kortowo) przypomnieli drogę do uzyskania koncesji na nadawanie programu w eterze - już pod nową nazwą Radio UWM FM.

 • Radioaktywni na IV Noc Radiowców

  Pamiętacie Rap Audycję Brooklyn? Przez lata na antenie Radia UWM FM Dominik "Domino" Chowaniec, Tomek "Gadzik" Gadzikowski i Bartek Dajnowski dzielili się z Wami swoimi muzycznymi odkryciami. Podczas IV Nocy Radiowców w Kortowie wspominali te czasy w audycji Radioaktywni. Posłuchajcie!

 • Łyk Espresso od Kasi Staszko

  Podczas IV Nocy Radiowców na 95,9 fm wrócili prezenterzy, którzy swoją radiową przygodę rozpoczynali w Radiu UWM FM. Na "Łyk Espresso" zaprosiła Was Kasia Staszko (obecnie związana z RMF FM). W godzinnej audycji kulturalnej mogliśmy wysłuchać wywiadów, których bohaterami byli: Magdalena Miśka-Jackowska...

Przyjaciele - stań się jednym z nich: