Aktualności

Inne

 • Ostatnie Przygody Kulinarne...

  Przez ponad 8 lat na antenie Radia UWM FM odkrywał przed nami tajemnice polskiej kuchni. Swoje "Przygody Kulinarne" traktował jako misję. Bo jak podkreślał: "Kuchnia polska jest jedną z najciekawszych w Europie. Ale jest też całkowicie nieodkryta. Mamy piękną historię i coś, czego nie mają inni."

 • Wielkanocne symbole i tradycje oraz święta w Kortowie

  Jaka jest symbolika świąt wielkanocnych? W jaki sposób powinniśmy przeżywać je w kościele rzymskokatolickim? A skąd wzięły się inne tradycje, takie jak śmigus-dyngus? Naszym gościem był duszpasterz akademicki ks. Piotr Dernowski z kortowskiej parafii św. Franciszka z Asyżu.

 • Garść radiowych wspomnień na 95,9 fm już w tę sobotę!

  Przed nami IV Noc Radiowców w Kortowie. W najbliższą sobotę 13 kwietnia zapraszamy Was do odwiedzenia Radia UWM FM i słuchania nas na 95,9 fm! Na antenę wrócą audycje sprzed lat - ich autorki oraz autorzy. Co przygotowali na tę okazję Kasia Staszko, Dominik Chowaniec, Kamil Wicik i Bartosz Tobieński? Posłuchajcie!

 • IV Noc Radiowców w Kortowie

  13 kwietnia kolejny raz otwieramy dla Was naszą redakcję. Podczas Nocy Radiowców możecie sprawdzić jak powstaje program Radia UWM FM. Zajrzeć do studia, naszego newsroomu, spróbować swoich sił przed mikrofonem i posłuchać zaprzyjaźnionych z nami zespołów, które zagrają specjalne live sesje.

 • Zimowe przesłuchania w Radiu UWM FM

  Nie przegap tego! Już 20 i 21 lutego zapraszamy na kolejne przesłuchania do zespołu Radia UWM FM. Szukamy osób otwartych na nowe doświadczenia, kontaktowych, z pomysłami na audycje lub chęcią nauczenia się podstaw pracy prezentera i reportera radiowego.

 • Orkiestra w Olsztynie zagrała tysiącami serc

  Za nami 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie zapomnijmy go! W każdym aspekcie. Milionów uśmiechniętych twarzy, radości pomagania i bycia razem. Ale też tragedii, która stała się udziałem Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Niech nas to nauczy, jak wielką, wręcz zabójczą moc mają słowa i mowa......

 • Już prawie sześć lat biegają na sześć łap

  Za nami świąteczny Bieg na Sześć Łap. 16 grudnia w Schronisku dla Zwierząt w Olsztynie od rana ustawiała się długa kolejka chętnych do przespacerowania się z czworonogiem z tej placówki. Akcję zapoczątkowała już prawie sześć lat temu Monika Dąbrowska.

 • Posłuchaj nagrodzonej audycji Radia UWM FM i spotkaj się z jej autorkami

  12 grudnia zapraszamy na spotkanie z naszymi redakcyjnymi koleżankami Kingą Weber i Agnieszką Wójcik - studentkami trzeciego roku dziennikarstwa, które zdobyły główną nagrodę jury oraz nagrodę publiczności konkursu na audycję radiową „Zapytaj o Polskę”.

 • Reportaż Radia UWM FM nagrodzony w Gdańsku!

  Agnieszka Ida Wójcik i Kinga Weber z Radia UWM FM zdobyły główną nagrodę jury oraz nagrodę publiczności konkursu na audycję radiową "Zapytaj o Polskę" zorganizowanego w ramach II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rozgłośni Studenckich „Radioucze(L)ni” w Gdańsku.

 • Piotr Grzymowicz ponownie prezydentem Olsztyna

  Za nami druga tura wyborów prezydenckich w Olsztynie. Przez kolejnych pięć lat miastem rządzić będzie dotychczasowy włodarz Piotr Grzymowicz. Nowego-starego prezydenta zapytaliśmy m.in o najważniejsze wyzwania, które stoją przed nim i jego urzędnikami oraz współpracę ratusza z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w...

 • Zrobili pierwszy krok. Teraz rozpoczną przygodę z radiem!

  Za nami jesienne przesłuchania w Radiu UWM FM. Jak zwykle na początku nowego roku akademickiego dajemy szansę dołączenia do naszego zespołu redakcyjnego studentom Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, ale też wszystkim tym, którzy chcieliby sprawdzić się na antenie. Dlaczego zdecydowali się zrobić ten...

 • Baba Fest 2018

  Trwa ósma edycja Olsztyńskiego Festiwalu Rozwoju i Inspiracji BABA FEST 2018. W związku z tym rozmawialiśmy z przedstawicielkami partnera tego wydarzenia: Dyrektor ds Parametryzacji Rachunków Citi Service Center Poland Beatą Kierońską oraz Kierownik ds Implementacji Klientów Citi Service Center Poland Martą Dorosz.

 • Rozpocznij przygodę z radiem w Kortowie!

  Zapraszamy na jesienne przesłuchania w Radiu UWM FM! Czekamy na Was 25 i 26 października od 15 do 18 w redakcji przy ul. Kanafojskiego 1 w Kortowie. Tu nauczysz się wszystkiego od podstaw. Jeśli myślisz o pracy w radiu lub po prostu chcesz zacząć realizować się przy mikrofonie - zrób ten pierwszy krok!

 • Nowe audycje, wyczekiwane powroty - czyli jesień na 95,9 fm

  We wrześniu na antenę po wakacyjnej przerwie wracają pierwsze audycje. Przygotowaliśmy też dla Was kilka nowości. Rozmowy z silnymi, ambitnymi, czasem szalonymi kobietami, studenckie porady prawne, trochę muzycznej teorii i garść sportowych emocji. Co jeszcze? Przekonaj się i nastaw jesienią na Radio UWM FM!

 • Pomóżmy Zosi stanąć na nóżkach!

  Zosia Czerniecka jest pogodnym, uśmiechniętym dzieckiem, które nie rozumie dlaczego nie może wstać. Nóżki dziewczynki powyginane są w dwie strony. Gdyby spróbowała wstać - połamią się jak zapałki. Jedyną nadzieją jest operacja, której chcą podjąć się lekarze ze Stanów Zjednoczonych. Potrzeba jednak ponad 600...

 • Krew potrzebna jest zawsze!

  Choć medycyna w XXI wieku rozwija się bardzo szybko i jest w stanie pomóc coraz większej liczbie chorych, nie zmienia się jedno - wciąż potrzebna jest krew. Nie da się jej zastąpić żadnym lekiem a jest niezbędna, by ratować życie. Dlatego często przypominamy - to nic nie kosztuje, a jest bardzo ważne!

 • Pomóżmy Martynce chwycić szczęście... z Joanną Jędrzejczyk

  Gdy zadzwoniła do nas była bardzo poruszona - problemami małej Martynki i tym, że mimo kilku głośnych akcji tak niewiele udało się do tej pory uzbierać z kwoty, która potrzebna jest do przeprowadzenia operacji w USA. Joanna Jędrzejczyk włączyła się w akcję Pomagamy Martynce - Chwycić Szczęście.

 • Martynka potrzebuje naszej pomocy!

  Ma 10 lat. Interesuję się przyrodą, kocha zwierzęta. Marzy by w przyszłości zostać weterynarzem. Urodziła się z Zespołem Polanda. Ostatnio wykryto u niej także Radial Club Hand. To bardzo rzadka choroba. Lekarze w Polsce nie mogą już jej pomóc. Potrzebna jest kosztowna operacja przeprowadzona przez amerykańskich...

 • Znamy projekty, które powalczą o środki z Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego

  Prawie 4 miliony złotych będą mogli wykorzystać w przyszłym roku mieszkańcy Olsztyna na realizację projektów zgłoszonych w szóstej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. 16 lipca w ratuszu podczas konferencji prasowej zaprezentowano te, które przeszły weryfikację urzędników. We wrześniu startuje głosowanie.

 • Spędź wakacje... w Radiu UWM FM!

  Zapraszamy na wakacyjne praktyki w Radiu UWM FM. W lipcu oraz w sierpniu w naszej redakcji możesz nauczyć się pracy reportera radiowego, poznać tajniki tworzenia audycji i spróbować swoich sił przed mikrofonem. Zapisy trwają do końca lipca. Sprawdź szczegóły!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: