Klub „J” Olsztyn działa w stolicy regionu już od 2007 roku. Na swoje spotkania zaprasza osoby doświadczające jąkania czy giełkotu. Od listopada odbywać się będą one na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W studiu Radia UWM FM opowiadała o tym mgr Zenobia Bogdanowska.
Najbliższe spotkanie Klubu „J” Olsztyn zaplanowano na 15 listopada. Odbędzie się ono w sali 132 budynku Wydziału Humanistycznego UWM (ul. Kurta Obitza 1). Bezpłatnie uczestniczyć może w nim każdy. „Spotkania są skierowane do osób doświadczających jąkania, giełkotu, zaburzeń komunikacji, ale też do osób zainteresowanych tą tematyką” – podkreśla mgr Zenobia Bogdanowska. „Tego dnia odbędą się też warsztaty: Powiedz tak drobnym cudom. Zapraszam studentów, wykładowców. Będzie można poznać osoby, które się jąkają, poznać je, posłuchać czego doświadczają i zapytać, jak funkcjonują w życiu codziennym.”
Takie spotkania będą odbywały się cyklicznie – raz w miesiącu. Z mgr Zenobią Bogdanowską spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!
Pod koniec października na Wydziale Humanistycznym UWM odbyło się także seminarium naukowe z okazji Międzynarodowego Dnia Świadomości Jąkania. Miało ono zwrócić uwagę na problemy osób jąkających się. Referaty wygłosiły: mgr Zenobia Bogdanowska oraz studentki – Weronika Lipińska i Karolina Strauss. Osoby doświadczająe jakania mogły skonsultować się ekspertami i obejrzeć spektakl: „Uspoken. Niepowiedziane – sztuka o człowieku i jego jąkaniu”.