Title

Artist

Obrona Częstochowy w… Olsztynie

Napisane przez dnia

Stomil Olsztyn wygrał na stadionie przy Alei Piłsudskiego 2-1 (1-0) ze Skrą Częstochowa i awansował na dwunaste miejsce w tabeli II ligi. Zwycięstwo „Dumie Warmii” zapewniły bramki Filipa Wójcika i Piotra Kurbiela. Ale podkreślić trzeba, że to goście byli stroną dominującą na boisku.

Olsztyńska drużyna chciała zmazać plamę po kompromitującej porażce 0-3 z Olimpią Grudziądz. Do składu wrócili pauzujący ostatnio za kartki: Filip Wójcik i Michal Bezpalec. Trener Janusz Bucholc nie mógł jednak skorzystać z innego pomocnika – Huberta Krawczuna. Szansę od pierwszej minuty dostał Daniel Pietraszkiewicz.

Wynik już w piątej minucie otworzył Filip Wójcik – przepięknym strzałem z rzutu wolnego. Po kwadransie gry powinno być 2-0 dla Stomilu, ale ten sam zawodnik nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem gości. Później do głosu doszli częstochowianie. Ale pewnie między słupkami spisywał się Łukasz Jakubowski.

Skra po przerwie jeszcze bardziej docisnęła „biało-niebieskich”. I udało jej się wyrównać w 70. minucie dzięki trafieniu Jana Ciućki. Z remisu nie cieszyła się jednak długo, bo już w jednej z kolejnych akcji świetne podanie Wójcika wykończył strzałem głową Piotr Kurbiel.

To co działo się w kolejnych minutach można nazwać… „obroną Częstochowy”, ale w wykonaniu drużyny z Olsztyna. Goście napierali, stwarzali sobie mnóstwo sytuacji, ale nie potrafili ich wykończyć. Raz piłka została wybita z linii bramkowej. W innej sytuacji Jakubowski fantastycznie wybronił uderzenie z dystansu. Sędzia Radosław Trochimiuk podyktował też rzut karny. Ale z decyzji szybko się wycofał (przy okazji rozdając kartki zawodnikom i trenerom).

Ostatecznie wynik nie zmienił się już i Stomil zapisał na swoim koncie szóste zwycięstwo w obecnym sezonie. Posłuchajcie pomeczowych komentarzy trenerów obu drużyn oraz strzelca jeden z bramek Piotra Kurbiela.

4 listopada 2023 – Olsztyn (stadion OSiR)
Stomil Olsztyn – Skra Częstochowa 2-1 (1-0)
Filip Wójcik 5′, Piotr Kurbiel 72′ – Jan Ciućka 70′

Stomil: Łukasz Jakubowski – Filip Wójcik (90′ Dawid Rezaeian), Filip Szabaciuk, Hubert Sadowski, Igor Kośmicki, Michał Karlikowski – Karol Żwir (82′ Bartosz Florek), Michal Bezpalec, Filip Laskowski (90′ Marcin Stromecki), Daniel Pietraszkiewicz (46′ Yūdai Shinonaga) – Piotr Kurbiel (82′ Bartosz Waleńcik).

Skra: Karol Szymkowiak – Tobiasz Kubik (82′ Zbigniew Wojciechowski), Filip Nawrocki, Adam Mesjasz, Olivier Wypart, Mateusz Maćkowiak (62′ Mateusz Winciersz) – Jan Ciućka, Adam Olejnik (70′ Przemysław Sajdak), Mikołaj Łabojko (82′ Paweł Kołodziejczyk), Piotr Nocoń – Dawid Wojtyra (82′ Paweł Kucharczyk).

Żółte kartki: Laskowski, Żwir, Wójcik, Rezaeian – Wojtyra.

Kolejne spotkanie Stomil rozegra już w środę 8 listopada. O 13:00 we Wronkach rozpocznie się zaległy mecz trzynastej kolejki z Lechem II Poznań. A w niedzielę 12 listopada „Duma Warmii” również o 13:00 na wyjeździe zmierzy się z Radunią Stężyca.