Stomilanki nie wykorzystały okazji, by odbić się od dna tabeli

Stomilanki Olsztyn przegrały na własnym boisku 1-2 (1-1) innym beniaminkiem Orlen Ekstraligi piłki nożnej kobiet Rekordem Bielsko-Biała i wciąż zajmują ostatnią pozycję w tabeli. W dziewięciu spotkaniach zgromadziły tylko cztery punkty. Ale… nie tracą wiary w utrzymanie.

Obie drużyny miały aż trzy tygodnie, by solidnie przygotować się do niedzielnego spotkania. Tyle bowiem trwała przerwa w rozgrywkach. Od początku meczu, który rozegrany został na boisku przy ul. Żytniej widać było, że żadna ze stron nie odpuści. Choć pukty bardziej potrzebne były gospodyniom, dla których zwycięstwo oznaczałoby opuszczenie strefy spadkowej.

Wynik już w siódmej minucie otworzyła Klaudia Olejniczak. Stomilanki szybko jednak odpowiedziały trafieniem Brazylijki Franciele „Fran” Cupertino. I miały swoje okazje, by same objąć prowadzenie. Niestety po niezłej pierwszej połowie, w drugiej nie prezentowały się już tak dobrze. Szczególnie po straceniu kolejnego gola. W 56. minucie bramkę na 2-1 dla Rekordu strzeliła Iga Witkowska, wykorzystując nieporozumienie między Maleah Milner i jedną z zawodniczek defensywy Stomilanek. Jak się później okazało, zapewniła swojemu zespołowi zwycięstwo.

Zagraliśmy bardzo dobrą pierwszą połowę. Do momentu strzelenia przez Rekord bramki na 2-1 było to dobre spotkanie w naszym wykonaniu. Zrobiło się ciężko – mówił po meczu trener Stomilanek Dariusz Maleszewski.

Popełniamy indywidualne błędy przez co tracimy bramki. I uciekają nam punkty.

Zdawałyśmy sobie sprawę z tego, jaka jest sytuacja w tabeli i chciałyśmy wygrać ten mecz. Nie poddajmy się. Mamy w tym roku jeszcze dwa mecze przed sobą i chcemy je wygrać – podsumowała Katarzyna Kałużna.

Posłuchajcie też, jak spotkanie oceniła Kamila Osajkowska.

Stomilanki Olsztyn – Rekord Bielsko-Biała 1-2 (1-1)
Fran 11′ – Klaudia Olejniczak 7′, Iga Witkowska 56′

Stomilanki: Maleah Milner – Justyna Libera, Wiktoria Skrzypińska, Oliwia Silny, Gabriela Kędzia (88′ Karolina Taranowska), Oliwia Korzec (61′ Marta Vidal, 88′ Weronika Kamala), Katarzyna Kałużna, Alicja Sokołowska, Kamila Osajkowska, Maria Contreras (61′ Drąg), Fran.
Rekord: Jessica Ludwiczak – Martyna Gąsiorek, Klaudia Olejniczak, Iga Witkowska, Magda Piekarska, Maja Szafran (83′ Karolina Czyż), Daria Długołęcka (90′ Anna Zając), Julia Gutowska, Martyna Cygan, Agnieszka Glinka (83′ Alicja Bednarek), Małgorzata Lichwa.

W środę 8 listopada o 12:00 Stomilanki Olsztyn rozegrają mecz 1/32 finału Pucharu Polski. Na wyjeździe zmierzą się z Nowym Świtem Górzno. Na niedzielę 12 listopada o 13:00 zaplanowano natomiast wyjazdowy mecz ligowy z AZS-em UJ Kraków.