Constract w półfinale Pucharu Polski

W ćwierćfinałowym spotkaniu Pucharu Polski w futsalu Constract Lubawa pokonał na wyjeździe 6-4 (4-2) BSF ABJ Bochnia. Drużyna Dawida Grubalskiego wyszarpała awans, strzelając decydujące bramki w ostatnich dwóch minutach meczu. W półfinale zmierzy się z zespołem Futsal Leszno (już 13 i 20 marca).

Drużyna z Bochni w obecnym sezonie Futsal Ekstraklasy spisuje się bardzo dobrze. Zajmuje piąte miejsce w tabeli a Minor Cabalceta, Pedro Henrique i Łukasz Biel to czołowi strzelcy rozgrywek. Mierzyli się jednak w środę z mistrzem Polski i aktualnym wiceliderem rozgrywek. Spotkanie zapowiadało się zatem niezwykle ciekawie i… takie właśnie było.

Wynik w piątej minucie otworzył Biel. Ale na jego bramkę szybko odpowiedzieli Éverton, Pedrinho i Tomasz Kriezel. W dwunastej minucie Constract prowadził zatem 3-1. Przed przerwą kolejne trafienie dorzucił Adriano Lemos. Ale gospodarze na samym końcu pierwszej połowy przywrócili jeszcze wiarę kibicom po golu Cabalcety.

Euforia nastąpiła jednak dopiero po zmianie stron. Najpierw na 3-4 trafił Kamil Surmiak. A w 32. minucie wyrównał Biel. Jasne stało się, że rywalizacja o przepustkę do półfinału będzie zacięta do końca. A ten koniec okazał się szczęśliwy dla lubiawian. Rozstrzygnęli spotkanie na swoją korzyść po bramkach Claudinho i Martina Došy w 39. i 40. minucie. Wygrali 6-4, co oznacza, że nadal walczą o puchar i mistrzostwo kraju.

BSF Bochnia – Constract Lubawa 4-6 (2-4)
Łukasz Biel 5′, 32′, Minor Cabalceta 20′, Kamil Surmiak 26′ – Éverton 9′, Pedrinho 12′, Tomasz Kriezel 12′, Adriano Lemos 19′, Claudinho 39′, Martin Doša 40

W półfinale na Constract czeka już drużyna Futsal Leszno. Dwumecz zaplanowany jest na 13 i 20 marca. W drugiej parze zmierzą się Rekord Bielsko-Biała i Piast Gliwice.

Wcześniej jednak zostanie rozegrana 25. kolejka Futsal Ekstraklasy. Lubawianie w niedzielę 10 marca o 18:00 na wyjeździe zagrają z Dremanem Opole Komprachcice.