Title

Artist

Trzeci mecz bez straty bramki. Ale jest niedosyt

Napisane przez dnia

Stomil Olsztyn zremisował w Niepołomicach 0-0 z Sandecją Nowy Sącz i spadł na siedemnaste miejsce w tabeli piłkarskiej II ligi. „Duma Warmii” była bliżej wygranej. Najlepszą okazję zmarnował Bartosz Florek, który nie trafił do bramki z rzutu karnego. To trzeci kolejny mecz „biało-niebieskich” bez straty bramki.

W sobotnim spotkaniu oprócz leczących kontuzję Bartosza Waleńcika i Łukasza Jakubowskiego nie zagrał także pauzujący za kartki Igor Kośmicki. Do składu wrócił natomiast Filip Wójcik. Trener Grzegorz Lech dał też szasnę występu od pierwszej minuty Piotrowi Kurbielowi a Bartosz Florek pojawił się na boku boiska.

Choć w pierwszej połowie lepiej prezentowali się gospodarze, to Stomil był bliżej strzelenia bramki. Z jedenastu metrów spudłował jednak Florek. Olsztynianie ponownie dobrze zagrali głównie w defensywie. Po przerwie szkoleniowiec zdjął z boiska Michala Bezpalca i wprowadził Iwana Briknera. Chwilę później za Huberta Krawczuna wszedł Daniel Pietraszkiewicz. To ożywiło grę gości. Stworzyli sobie kilka dogodnych okazji i do końca walczyli o komplet punktów. Mecz jednak zakończył się bezbramkowym remisem.

Grały dwa zespoły, które walczą o swoją przyszłość. Było dużo nerwowości. I nie ma co ukrywać, że boisko też nie pomagało jednej i drugiej drużynie. Dużo walki, dużo fauli, dużo zaangażowania z jednej i drugiej strony. Stworzyliśmy sobie sześć dogodnych sytuacji w całym meczu, które powinny zakończyć się bramką. Jesteśmy jednak pełni determinacji przed kolejnym meczem z Polonią Bytom  – mówił Grzegorz Lech.

6 kwietnia 2024- Niepołomice (Stadion Miejski)
Sandecja Nowy Sącz – Stomil Olsztyn 0-0

Sandecja: Martin Polaček – Tomasz Nawotka, Piotr Kowalik, Dawid Szufryn, Kamil Słaby, Kacper Talar (76′ Kamil Sobczak) – Radosław Gołębiowski (85′ Marcinho), Tomasz Kołbon, Denis Potoma (64′ Jakub Wilczyński), Mikołaj Kwietniewski – Rafał Wolsztyński.

Stomil: Miłosz Garstkiewicz – Filip Wójcik, Filip Szabaciuk, Hubert Sadowski, Lukáš Kubáň, Bartosz Florek (79′ Michał Karlikowski), Karol Żwir, Michal Bezpalec (46′ Iwan Brikner), Filip Laskowski, Hubert Krawczun (58′ Daniel Pietraszkiewicz), Piotr Kurbiel (87′ Dawid Retlewski).

Żółte kartki: Potoma, Talar, Szufryn, Polaček – Bezpalec, Krawczun, Wójcik, Kurbiel.

Kolejne spotkanie Stomil rozegra w piątek 12 kwietnia. O 20:00 na Stadionie Miejskim w Olsztynie zmierzy się z Polonią Bytom.