Title

Artist

Stomilanki pozbawione złudzeń w Koninie

Napisane przez dnia

Stomilanki Olsztyn przegrały piętnaste spotkanie w swoim debiutanckich sezonie w Orlen Ekstralidze piłki nożnej kobiet. Drużyna Dariusza Maleszewskiego nie była w stanie zapunktować nawet w meczu z przedostatnim zespołem tabeli. Uległa na wyjeździe Medykowi Konin 1-3 (0-2) i musi się już chyba pogodzić ze spadkiem.

Można powiedzieć, że sobotni mecz był idealnym momentem, by przywrócić jeszcze wiarę w utrzymanie. To właśnie z Medykiem olsztynianki odniosły jedyne zwycięstwo w rundzie jesiennej. Rywalki także tego sezonu nie mogą zaliczyć do udanych. Również znajdują się w strefie spadkowej. A cztery poprzednie spotkania przegrały.

Stomilanki rozpoczęły bardzo odważnie. Ale po bezskutecznych próbach dostania się pod bramkę drużyny z Konina, szybko oddały inicjatywę gospodyniom. A te wynik otworzyły w 34. minucie. Akcję trzech zawodniczek wykończyła Monika Mierzejewska. Trzy minuty później Ewa Sikora wyciągała piłkę z bramki po raz drugi. Pokonała ją Grigoría Poulíou. Jeszcze przed przerwą Stomilanki mogły strzelić gola kontaktowego. Ale uderzenie Justyny Libery z rzutu wolnego odbiło się tylko od poprzeczki. Ta sama zawodniczka została pod koniec pierwszej połowy ukarana czerwoną kartką za faul tuż przed polem karnym.

W drugiej części spotkania gospodyniom grało się już łatwiej. Dorzuciły jeszcze jedną bramkę. W 71. minucie na 3-0 trafiła Oliwia Jaśniak. Chwilę później faulowana w polu karnym była Katarzyna Kałużna. Honorowe trafienie z jedenastu metrów zapisała na swoim koncie Gabriela Kędzia.

Medyk Konin – Stomilanki Olsztyn 3-1 (2-0)
Monika Mierzejewska 34′, Grigoría Poulíou 37′, Oliwia Jaśniak 71′ – Gabriela Kędzia 78′ (karny)

Stomilanki: Sikora – Taranowska (46’ Czarnecka), Zubchyk (89’ Żukowska), Kędzia, Skrzypińska, Libera, Sokołowska,  Osajkowska, Kałużna, Brown (64’ Dall’ara), Marques (64’ Kamala)

Na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu, Stomilanki Olsztyn zajmują ostatnie miejsce w tabeli i tracą osiem punktów do pozycji gwarantującej utrzymanie w Orlen Ekstralidze. Kolejne spotkanie rozegrają w niedzielę 5 maja. O 13:00 na boisku przy ul. Żytniej zmierzą się z Pogonią Tczew.