Title

Artist

Stomilanki przedłużyły nadzieję na utrzymanie w Ekstralidze

Napisane przez dnia

Stomilanki Olsztyn pokonały na własnym boisku 2-0 (2-0) Pogoń Dekpol Tczew i na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu 2023/2024 w Orlen Ekstralidze piłki nożnej kobiet wciąż zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Ale do pozycji gwarantującej utrzymanie tracą już tylko (i aż) pięć punktów.

Sytuacja olsztynianek mogła być jeszcze lepsza, gdyby tydzień wcześniej nie dały się ograć innemu zespołowi ze strefy spadkowej – Medykowi Konin. Wykorzystały jednak najwyrażniej to spotkanie jako dobrą lekcję i wyciągnięte wnioski pomogły im sięgnąć po trzecie zwycięstwo w sezonie.

Choć trzeba też podkreślić, że niedzielny mecz był bardzo wyrównany. A obie bramki gospodynie strzeliły po stałych fragmentach. Najpierw – w dwudziestej minucie – wynik otworzyła Wiktoria Skrzypińska, która celnie uderzyła piłkę głową po wrzutce z rzutu rożnego. Przed przerwą rzut karny wykorzystała natomiast Gabriela Kędzia.

W drugiej połowie Stomilanki stworzyły sobie jeszcze kilka groźnych okazji pod bramką rywalek, ale żadnej z nich już nie wykorzystały. Cenne jest też to, że czyste konto zachowała Ewa Sikora.

Stomilanki Olsztyn – Pogoń Dekpol Tczew 2-0 (2-0)
Wiktoria Skrzypińska 20′, Gabriela Kędzia 42′ (karny)

Stomilanki Olsztyn: Ewa Sikora – Wiktoria Skrzypińska, Karolina Taranowska (90′ Martyna Zukowska), Gabriela Kędzia, Olha Zubchyk, Katarzyna Kałużna, Alicja Sokołowska, Kamila Osajkowska (90′ Paulina Soliwoda), Jayda Brown (72′ Weronika Kamala), Federica Dall’ara (79′ Oliwia Zagorska), Bruna Marques (79′ Oliwia Czarnecka).

Pogoń Tczew: Adriana Banaszkiewicz – Julia Zielińska, Małgorzata Korda, Yurina Enjo, Weronika Andrzejewska, Katarzyna Nowak (72′ Maja Kalun), Oliwia Katowicz (72′ Nadia Czarnecka), Agnieszka Rembalska (59′ Maria Golec), Aleksandra Witczak, Klaudia Tobiczyk (72′ Barbara Wierzbinska), Martyna Tryka (38′ Emilia Sobierajska).

Żółte kartki: Taranowska, Kałużna – Rembalska.

Do zakończenie sezonu pozostały już tylko trzy kolejki. Stomilanki zmierzą się m.in. z dwiema drużynami, które mogą przegonić w tabeli. Już w niedzielę 12 maja o 13:00 na wyjeździe zagrają z Rekordem Bielsko-Biała. Dwa tygodnie później do Olsztyna przyjedzie UJ Kraków. Zawodniczki trenera Dariusza Maleszewskiego w ostatnim meczu (9 czerwca) zmierzą się w Trójmieście z  APLG Gdańsk.