Title

Artist

Studenci UWM zagrali w Katowicach poniżej oczekiwań

Napisane przez dnia

Nie tak wyobrażali sobie zapewne start w finałowym turnieju Akademickich Mistrzostwach Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W Katowicach chcieli walczyć o medal. Niestety nie udało im się nawet awansować do ćwierćfinału. Zajęli jedenaste miejsce.

Drużyna prowadzona przez Pawła Borkowskiego już w fazie grupowej doznała dwóch porażek – 1:2 (15:25, 25:18, 10:15) z Akademią Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu i 0:2 (28:30, 21:25) z Uniwersytetem Jana Długosza w Częstochowie. Warto podkreślić, że obie uczelnie później niespodziewanie awansowały do półfinału (zajęły ostatecznie trzecie i czwarte miejsce w turnieju w Katowicach). UWM pokonał tylko Akademię Wychowania Fizycznego w Poznaniu 2:0 (25:14, 25:15), co pozwoliło naszemu Uniwersytetowi zająć trzecie miejsce w grupie.

W rywalizacji o pozycje 9-12 w całym turnieju zawodnicy z Kortowa najpierw przegrali 0:2 (19:25, 20:25) z Politechniką Wrocławską a ostatniego dnia pokonali 2:1 (22:25, 25:17, 15:12) Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Zajęli więc jedenaste miejsce, ale wywalczyli też brązowy medal w klasyfikacji uniwersytetów.

Turniej w studiu Radia UWM FM podsumował Paweł Borkowski. Posłuchajcie rozmowy Piotra Szauera!

W finale turnieju w Katowicach Akademia Nauk Stosowanych Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu pokonała 3:0 Akademię Górniczo-Hutnicza w Krakowie. W meczu o trzecie miejsce Akademia Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu dopiero po tie-breaku wygrała 3:2 z Uniwersytetem Jana Długosza w Częstochowie.