Stomilanki wygrały trzeci raz z rzędu i opuściły strefę spadkową!

Na finiszu sezonu 2023/2024 w Orlen Ekstralidze piłki nożnej kobiet świetnie prezentują się Stomilanki Olsztyn. Choć jeszcze miesiąc temu były jedną nogą w I lidze, po trzech kolejnych zwycięstwach opuściły właśnie strefę spadkową. Na własnym boisku pokonały 1-0 (1-0) UJ Kraków i zajmują obecnie dziesiąte miejsce w tabeli.

Niedzielne spotkanie rozegrane na boisku przy ul. Żytniej nie stało na wysokim poziomie. Był to tzw. mecz o sześć punktów. Na dwie kolejki przez zakończeniem sezonu olsztynianki traciły bowiem dwa oczka do drużyny z Krakowa. Zwycięstwo oznaczało zatem opuszczenie po wielu miesiącach strefy spadkowej.

Jedyną bramkę w 27. minucie z rzutu karnego strzeliła Gabriela Kędzia. Później mecz trochę się zaostrzył. A po przerwie gospodynie skupiły się głównie na obronie korzystnego rezultatu. To zawodniczki z Uniwersytetu Jagiellońskiego próbowały doprowadzić do remisu, ale brakowało im konkretów w ataku. Stomilanki dopięły swego. Wygrały 1-0 i opuściły strefę spadkową.

Stomilanki Olsztyn – UJ Kraków 1-0 (1-0)
Gabriela Kędzia 27′ (karny)

Stomilanki Olsztyn: Ewa Sikora – Justyna Libera, Wiktoria Skrzypińska, Gabriela Kędzia, Karolina Taranowska, Alicja Sokołowska, Katarzyna Kałużna, Weronika Kamala, Bruna Marques, Federica Dall’ara, Jayda Brown (81′ Oliwia Czarnecka)

UJ Kraków: Karolina Klabis – Magdalena Dragunowicz, Agnieszka Derus, Karolina Gec, Anna Zapała, Paulina Guzik, Natalia Nosalik, Zofia Wachowska (62′ Julia Mordel), Weronika Wójcik, Julia Bińkowska (62′ Joanna Krzyżanowska), Aleksandra Pleban.

Ostatnie spotkanie sezonu 2023/2024 w Orlen Ekstralidze Stomilanki rozegrają 9 czerwca. O 17:00 na wyjeździe zmierzą się z APLG Gdańsk. W tabeli mają obecnie punkt przewagi nad UJ Kraków i trzy oczka nad ostatnim Medykiem Konin.