Title

Artist

Rekord bliżej mistrzostwa. Ale rywalizacja przenosi się teraz do Lubawy

Napisane przez dnia

W rywalizacji o tytuł futsalowego Mistrza Polski Rekord Bielsko-Biała prowadzi z Constractem Lubawa 2-1. Obrońcy tytułu po porażce na własnym parkiecie, wygrali na wyjeździe 5-2 (2-1). Niestety w trzecim spotkaniu po dogrywce ulegli gospodarzom 1-2 (0-1, 1-1). Kolejny mecz już 31 maja w hali w Lubawie.

Przypomnijmy – pierwszy mecz rozstrzygnął się dopiero po serii rzutów karnych. Bezbłędnie wykonywali je zawodnicy Rekordu. Wygrali, więc gdy rywalizacja przeniosła się do Bielsko-Białej, mogli liczyć na to, że zrobią dwa kolejne kroki i w poniedziałek będą świętował wywalczenie mistrzostwa Polski.

Drużyna Dawida Grubalskiego jednak podniosła się. I jak zapowiadała – zagrała dużo lepiej. Wynik niedzielnego spotkania już w trzeciej minucie otworzył Kacper Sendlewski. Gospodarze wyrównali po trafieniu Artura Popławskiego. Ale na przerwę Constract schodził prowadząc 2-1 za sprawą Adriano Lemosa. Na początku drugiej połowy bramkę na 3-1 strzelił Pedrinho. Gospodarze odpowiedzieli jeszcze kontaktową bramką Matheusa Ferreiry. Ale lubawianie jeszcze dwa razy cieszyli się po golach Victora Lopeza i Tomasza Kriezela. I wygrali pewnie 5-2.

W poniedziałkowy wieczór rywalizacja była już bardziej zacięta. Prowadzenie gospodarzom w 14. minucie dał Stefan Rakić. Constract wyrównał na początku drugiej połowie po uderzeniu z dystansu Tomasza Kriezela. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Już na jej początku na 2-1 trafił Tomasz Lutecki. Okazało się, że była to ostatnia bramka w tym meczu.

Dzisiejszy mecz był najlepszy w wykonaniu obu zespołów. Pierwsza połowa ze wskazaniem na Rekord. My mieliśmy swój czas w drugiej połowie. Mieliśmy kilka sytuacji, żeby objąć prowadzenie. Nie wykorzystaliśmy tego i przez to przegraliśmy – podsumował trener Constractu Dawid Grubalski.

I dodał: Myślę, że w Lubawie… czekają nas dwa zacięte spotkania.

Rekord Bielsko-Biała – Constract Lubawa 2-5 (1-2)
Artur Popławski 9′, Matheus Ferreira 26′ – Kacper Sendlewski 3′, Adriano Lemos 20′, Pedrinho 25′, Víctor López 38′, Tomasz Kriezel 40′

Rekord Bielsko-Biała – Constract Lubawa 1-1 (1-0) pd. 2-1
Stefan Rakić 14′, Tomasz Lutecki 42′ – Tomasz Kriezel 22′

Teraz rywalizacja przenosi się ponownie do Lubawy. Czwarte spotkanie o tytuł mistrzowski zaplanowano na piątek 31 maja o 18:00. Jeśli wygra je Constract, decydujący mecz zostanie rozegrany w sobotę 1 czerwca.