Stomil zremisował z Zawiszą. Kolejni piłkarze blisko kontraktów

W rozegranym w Nowym Mieście Lubawskim meczu sparingowym Stomil Olsztyn zremisował 2-2 (1-1) z trzecioligowym Zawiszą Bydgoszcz. Trener Piotr Zajączkowski testował kolejną grupę zawodników. Szansę pokazania się na boisku otrzymali także piłkarze rezerw „Dumy Warmii”.

Przypomnijmy, że w pierwszej tego lata grze kontrolnej „biało-niebiescy” przegrali na wyjeździe 1-2 z Polonią Lidzbark Warmiński. W kadrze zespołu, który budowany jest od podstaw, znajduje się obecnie zaledwie siedmiu piłkarzy z kontraktami. To bramkarz Łukasz Jakubowski, kapitan Karol Żwir oraz piątka pozystanych w ostatnich dniach zawodników: Piotr Łysiak, Adam Paliwoda, Mateusz Jońca, Paweł Flis i Jakub Orpik. Trener Zajączkowski przygląda się także młodym graczom akademii i piłkarzom rezerw oraz testuje zawodników z niższych lig.

W środę w pierwszym składzie Stomilu pojawili się m.in. 26-letni ukraiński bramkarz Leonid Otczenaszenko z GKS-u Bełchatów (w przeszłości był zawodnikiem Arki Gdynia, GKS-u 1962 Jastrzębie czy Korony Kielce), 19-letni obrońca Jakub Poliński z Miedzi II Legnica, 22-letni amerykański pomocnik Kacper Skonieczny z Chojniczanki Chojnice, 19-letni napastnik Filip Nilipiński ze Stali II Rzeszów oraz 18-letni napastnik Jakub Fronczak, który w poprzednim sezonie wystąpił w 28 meczach forBET IV Ligi w barwach Mrągowii Mrągowo (zdobył 5 bramek). Ten ostatni wpisał się na listę strzelców. Ale wcześniej prowadzenie Zawiszy dało trafienie Mateusza Młynarczyka.

Po przerwie na murawie pojawiła się kolejna grupa testowanych graczy, w tym 19-letni ukraiński pomocnik Dmytro Pirnach z Resovii II Rzeszów, 26-letni pomocnik Denis Gojko, który ostatnio grał III-ligowej Olimpii Zambrów a w przeszłości wywalczył mistrzostwo Polski z Piastem Gliwice (w Ekstraklasie rozegrał 20 spotkań, w których zdobył 1 bramkę) oraz 19-letni napastnik Jakub Karpiński. „Duma Warmii” prowadziła 2-1 po golu Mateusza Pajdaka. Ale drużyna z Bydgoszczy (której trenerem jest dobrze znany olsztyńskim kibicom Adrian Stawski) wyrównała. Pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Jan Chachuła, ustalając wynik meczu na 2-2.

W pierwszej połowie zagraliśmy składem optymalnym na chwilę obecną. Po przerwie zagrali zawodnicy testowani oraz piłkarze z drugiej drużyny” – mówił po spotkaniu Piotr Zajączkowski. „Strzeliliśmy dwie bramki po ładnych, szybkich atakach, natomiast straciliśmy gole po stałych fragmentach gry.

Zawisza Bydgoszcz – Stomil Olsztyn 2-2 (1-1)
Mateusz Młynarczyk 17′ Jan Chachuła 68′ – Jakub Fronczak 32′, Mateusz Pajdak 59′

Skład Stomilu (za: stomil.olsztyn.pl):

I połowa: Leonid Otczenaszenko – Karol Żwir, Adam Paliwoda, Paweł Flis, Mateusz Jońca – Kacper Skonieczny, Jakub Orpik, Jakub Fronczak, Piotr Łysiak, Jakub Poliński – Filip Nilipiński.

II połowa: Łukasz Jakubowski – Wiktor Lutkowski, Igor Jędrzejczyk, zawodnik testowany, Michał Romanek – Mateusz Pajdak, Jakub Kopacz, Łukasz Borkowski, Dmytro Pirnach (65′ Jakub Poliński, 81′ Karol Żwir) – Jakub Karpiński, Denis Gojko.

Kolejne spotkanie sparingowe Stomil rozegra w sobotę 13 lipca. O 11:00 zmierzy się na wyjeździe z innym trzecioligowcem z regionu – GKS-em Wikielec. Do tego czasu olsztyński klub planuje zakontraktować kolejnych zawodników.