Stomil liderem! Fantastyczny start sezonu „Dumy Warmii”

W spotkaniu trzeciej kolejki sezonu 2024/2025 piłkarskiej III ligi Stomil Olsztyn pokonał na własnym boisku 4-1 (1-0) Wartę Sieradz i awansował na pozycję lidera tabeli grupy I. Drużyna budowana od podstaw przez sztab trenera Piotra Zajączkowskiego prezentuje się bardzo dobrze.

Jeszcze kilka tygodni temu mówiło się o tym, że każda z drużyn chciałaby na starcie rozgrywek zmierzyć się z ekipą z Olsztyna. „Biało-niebiescy” byli bowiem… w rozsypce. Z podstawowego składu z poprzedniego sezonu został tylko kapitan Karol Żwir. Pozostali zawodnicy grają z sobą od miesiąca. Szybko jednak potrafili znaleźć na boisku wspólny język. A dzięki determinacji, walce o każdą piłkę oraz – co bardzo istotne – wsparciu kibiców na trybunach, prezentują się znakomicie.

Po szalonym meczu z Unią Skierniewice (w którym Stomil przegrywał 0-3, ale ostatecznie wygrał 4-3) i wyjazdowym remisie z Lechią Tomaszów Mazowiecki, olsztynianie mierzyli się w czwartek z Wartą Sieradz, która w pierwszych dwóch kolejkach także wywalczyła cztery punkty. Pierwsza połowa była dość wyrównana. Ale to gospodarzom w 35. minucie udało się otworzyć wynik. Na 1-0 trafił Karol Żwir. Po przerwie dwa kolejne gole dołożył Gruzin – Tamaz Babunadze. Na listę strzelców wpisał się także (kolejny raz w tym sezonie) Jakub Fronczak. Rywalom dopiero w doliczonym czasie gry udało się jedynie strzelić bramkę honorową. Jej autorem był Mateusz Popczyk.

To okazałe zwycięstwo z trudnym przeciwnikiem. Cieszę się, że byliśmy skuteczni w tym spotkaniu. Ponownie niosła nas publiczność. Niemniej jednak do wyników podchodzę ze spokojem. Uczulam też zawodników, bo… nie za wielu nas jest. Teraz mecze się nawarstwią. Będę rozmawiał z przedstawicielami klubu, bo potrzebujemy jeszcze 2-3 wartościowych zawodników – podkreślał na konferencji prasowej trener Piotr Zajączkowski.

Posłuchajcie też, co o czwartkowym meczu powiedział jeden ze strzelców bramek dla Stomilu – Jakub Fronczak.

Stomil Olsztyn – Warta Sieradz 4-1 (1-0)
Karol Żwir 35′, Tamaz Babunadze 52′, 86′, Jakub Fronczak 61′ – Mateusz Popczyk 90′

Stomil: Mateusz Małecki – Piotr Jakubowski (62′ Kacper Sionkowski), Adam Paliwoda, Paweł Flis, Mateusz Jońca, Denis Gojko, Karol Żwir, Piotr Łysiak, Jakub Fronczak (81′ Mateusz Pajdak), Jakub Karpiński (89′ Maciej Kurpiel), Tamaz Babunadze (89′ Eryk Kosek)

Warta: Mykyta Zełenśkyj – Bartłomiej Kręcichwost (70′ Mateusz Popczyk), Mateusz Lis, Damian Ślesicki (70′ Maciej Knap), Maksymilian Gandziarowski, Jakub Piela, Artur Sójka, Szymon Pietrzak, Ołeh Trubnikow (46′ Michał Karlikowski), Bartłomiej Maćczak (55′ Abdullahi Oyedele), Wojciech Pawlak (70′ Filip Zawadzki).

Kolejne spotkanie Stomil rozegra w środę 21 sierpnia. Na wyjeździe zmierzy się z Bronią Radom. Cztery dni później – w niedzielę 25 sierpnia – do Olsztyna przyjedzie GKS Wikielec.