Title

Artist

Stomil coraz niżej w tabeli III ligi. Przegrał piąty mecz w sezonie

Napisane przez dnia

Stomil Olsztyn przegrał na własnym boisku 0-3 (0-0) z Legią II Warszawa i niebezpiecznie zbliża się do strefy spadkowej tabeli grupy I trzeciej ligi. Zawodnicy trenera Piotra Zajączkowskiego wyglądani na bardzo wystraszonych na tle… młodzieży ze stolicy. Trudno patrzeć optymistycznie na grę „Dumy Warmii”.

Fakt – olsztynianie mogli być zmęczeni środową potyczką w Wojewódzkim Pucharze Polski. Wygrali na wyjeździe 3-1 z grającą w okręgówce Olimpią III Elbląg. W piątek czekało ich jednak trudniejsze zadanie. W kadrze rezerw Legii jest wielu utalentowanych piłkarzy. Także takich, którzy doświadczyli już występów w wyższych ligach. Jak choćby Mateusz Możdżeń czy Jakub Kisiel (w sezonie 2021/2022 wypożyczony do Stomilu). Jordan Majchrzak grał nawet w AS Roma i trenował pod okiem Jose Mourinho, a w poprzednie miesiące spędził w ekstraklasowej Puszczy Niepołomice.

W pierwszej połowie meczu na stadionie przy Al. Piłsudskiego „biało-niebiescy” stworzyli sobie kilka okazji do strzelenia bramki. Najlepszą zmarnował Jakub Fronczak. Ale próbowali też Jakub Bałdyga czy Tamaz Babunadze (strzałem z rzutu wolnego). W bramce dobrze spisywał się natomiast Mateusz Małecki. Po przerwie szybko do głosu doszli goście. Pięknym uderzeniem z dystansu popisał się Możdżeń otwierając wynik spotkania w 48. minucie. Trzy minuty później było już 2-0 a prowadzenie gości podwyższył Jakub Adkonis. Kolejny cios zadał natomiast wspomniany Majchrzak. Legia dominowała na boisku i mogła wygrać jeszcze wyżej. A gospodarzom zabrakło sił, determinacji, umiejętności i radości z gry.

Stomil Olsztyn – Legia II Warszawa 0-3 (0-0)
Mateusz Możdżeń 48′, Jakub Adkonis 51′, Jordan Majchrzak 63′

Stomil Olsztyn: Mateusz Małecki – Karol Żwir, Paweł Flis, Adam Paliwoda, Mateusz Jońca (64′ Oskar Bienenda) – Jakub Fronczak (70′ Kaisei Hioki), Piotr Łysiak (70′ Jakub Orpik), Tamaz Babunadze (56′ Przemysław Klugier), Denis Gojko – Jakub Bałdyga (64′ Tatsuya Taguchi), Jakub Karpiński.

Kolejne spotkanie Stomil rozegra w sobotę 28 września. O 19:00 na wyjeździe zmierzy się z Polonią Lidzbark Warmiński, która w piątek zremisowała 3-3 z GKS-em Bełchatów i ma obecnie w tabeli punkt przewagi nad „Dumą Warmii”. Drużyna prowadzona przez Piotra Zajączkowskiego zbliża się do strefy spadkowej. A na najlepszy zespół z regionu wyrasta GKS Wikielec.