Szymon Piątkowski, Mateusz Chrzanowski i Łukasz Cudnoch na podium zawodów Polish Open 2024

Reprezentanci klubu AZS UWM Olsztyn bardzo dobrze zaprezentowali się podczas zawodów Pucharu Świata w taekwondo olimpijskim – Polish Open 2024 w Warszawie. Na najwyższym stopniu podium stanął Szymon Piątkowski. Do półfinałów dotarli natomiast Mateusz Chrzanowski i Łukasz Cudnoch.

Startujący w kategorii do 63 kilogramów Mateusz Chrzanowski  pokonał kolejno: reprezentanta Ukrainy Volodymyra Bystrova, Brytyjczyka Mohammeda Noura oraz Albańczyka Gledisa Bubę. Dopiero w półfinale lepszy od Polaka okazał się Norweg Kristian Storsul Borgen, który później w finale wygrał także z Niemcem Emre Cavusmanem.

W kategorii do 74 kilogramów trzecie miejsce zajął także Łukasz Cudnoch. Drugi z zawodników AZS-u UWM Olsztyn w pierwszej rundzie miał wolny los. W swojej pierwszej walce okazał się lepszy od Brytyjczyka Dantrella Knight-Mitchella. W ćwierćfinale trafił na reprezentanta Ukrainy Vladyslava Zelenko. Stoczył z nim bardzo wyrównany pojedynek, z którego jednak wyszedł zwycięsko. W półfinale musiał jednak uznać wyższość Duńczyka Omera Dawouda.

Wszystkie swoje walki w stolicy wygrał natomiast wracający do bardzo wysokiej formy Szymon Piątkowski. Startujący w kategorii do 87 kilogramów olsztynianin pokonał Brazylijczyka Allifa Ouzę, Hiszpana Sanchiego Llopisa, Ukraińca Artema Harbara oraz – w finale – drugiego z reprezentantów Hiszpanii, Sergio Roitino Amoedo.

Agnieszka Krajewska w kategorii do 49 kilogramów trafiła na początku wolny los. Ale swoją pierwszą walkę z reprezentantką Izraela Oleksandrą Danshyną przegrała. Została jednak sklasyfikowana i tak na wysokiej piątej pozycji. Ponadto w zawodach wystąpili: Igor Drążkiewicz (przegrał z Albańczykiem Ernesten Merdanajem) i Mikołaj Sokołowski (w pierwszej rundzie pokonał go zawodnik z Izraela – Ilia Ruderman).

Zawody Polish Open 2024 zostały zorganizowane w dniach 21-22 września w Warszawie. A w naszym studiu gościliśmy Mateusza Chrzanowskiego i Łukasza Cudnocha. Rozmawiał z nimi Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Dodajmy, że tydzień wcześniej (14-15.09.2024) reprezentanci klubu AZS UWM Olsztyn przywieźli także medale Pucharu Świata w Rydze. Srebro wywalczyli tam Mateusz Chrzanowski i Szymon Piątkowski a brąz Agnieszka Krajewska. A wysoką formę budowali m.in. podczas sierpniowego campu w Manchesterze.