Zwycięstwo „za sześć punktów”. Stomilanki przełamały się po serii bolesnych porażek

Stomilanki Olsztyn wygrały na własnym boisku 2-0 (1-0) z Pogonią Dekpol Tczew i awansowały na ósme miejsce w tabeli Orlen Ekstraligi piłki nożnej kobiet. Zwycięstwo jest tym cenniejsze, że drużyna Dariusza Maleszewskiego pokonała rywalki, które prawdopodobnie również będą uwikłane w walkę o utrzymanie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym.

Przypomnijmy, że ostatnie tygodnie nie były łatwe dla olsztyńskiego zespołu. Po niezłym starcie sezonu (remis 2-2 z Resovią Rzeszów i wygrana 3-2 ze Skrą Częstochowa), przegrały bardzo wyraźnie cztery kolejne mecze: 0-12 z Czarnymi Sosnowiec, 0-5 ze Śląskiem Wrocław, 1-4 z AP Orlen Gdańsk i 0-4 z Górnikiem Łęczna. W niedzielę stanęły przed szansą, by się odbić, ale przede wszystkim przeskoczyć w tabeli Pogoń Dekpol Tczew.

Zagrały bardzo konsekwentnie – solidnie w obronie i skutecznie przy stałych fragmentach. W końcówce pierwszej połowy przytomnie w polu karnym po rzucie rożnym zachowała się Oliwia Ogierman, otwierając wynik spotkania. Na 2-0 na pięć minut przed końcem spotkania podwyższyła natomiast pozyskana we wrześniu Brazylijka – Tabatha Santos Da Silva.

Zdawałyśmy sobie sprawę, że mecz z Pogonią Tczew będzie wymagającym wyzwaniem. Już od rozgrzewki wyszłyśmy na boisko w pełni skoncentrowane, z silną wolą walki i determinacją. Od pierwszych minut spotkania realizowałyśmy założenia taktyczne, co pozwoliło nam stworzyć kilka groźnych sytuacji pod bramką przeciwnika, a jedna z nich umożliwiła nam objęcie prowadzenia. Nasza gra była dobrze zorganizowana, dzięki czemu mimo prób szybkich kontrataków ze strony przeciwniczek, nie dopuściłyśmy do straty bramki. W drugiej połowie ponownie pokazałyśmy taktyczną dojrzałość utrzymywałyśmy kontrolę nad meczem, byłyśmy dobrze ustawione na boisku i w kluczowym momencie udało nam się zdobyć drugą bramkę, pieczętując nasze zwycięstwo. To zasłużone trzy punkty, które z radością dopisujemy do naszego konta”

– podsumowała Justyna Libera.

Stomilanki Olsztyn – KS Pogoń Dekpol Tczew 2-0 (1-0)
Oliwia Ogierman 35′, Tabatha Santos Da Silva 85′

Stomilanki: Sikora – Taranowska, Ogierman, Turowska (65’ Dabney), Libera, Golubska, Kałużna, Sokołowska, Rosiak (90’ Kamala), Marques (87’ Korzec), Santos Da Silva (87’ Sitarz).

Kolejne spotkanie Stomilanki rozegrają w niedzielę 13 października. O 14:30 na wyjeździe zmierzą się z Rekordem Bielsko-Biała. W tym miesiącu olsztyńska drużyna ma w planie jeszcze zaległy mecz z Pogonią Szczecin (23 października o 12:00 na własnym boisku).