Constract Lubawa wiceliderem Futsal Ekstraklasy

Constract Lubawa po zwycięstwach 4-1 (1-1) z Rekordem Bielsko-Biała i 5-4 (4-3) z Gwiazdą Ruda Śląska awansował na drugie miejsce w tabeli FOGO Futsal Ekstraklasy. Drużyna prowadzona przez Dawida Grubalskiego radzić musi sobie m.in. bez Jakuba Raszkowskiego i Kacpra Sendlewskiego. Mimo kadrowych problemów jest blisko pozycji lidera rozgrywek.

Po fantastycznym niedzielnym meczu, w którym lubawianie na wyjeździe ograli aktualnego mistrza Polski, w środę mieli sporo problemów z beniaminkiem. Choć już w pierwszej minucie prowadzili 1-0 po bramce João Miguela, później oddali inicjatywę rywalom, którzy dobrze prezentowali się w kontratakach. Trzykrotnie skutecznie wykańczał je Argentyńczyk Facundo Setti. W siedem minut skompletował hat-tricka i było 3-1 dla gości. Wtedy o czas poprosił trener Dawid Grubalski. Jego wskazówki szybko przyniosły efekt. Do przerwy Constract prowadził 4-3.  Na listę strzelców wpisali się: Éverton, ponownie  João Miguel i Tomasz Kriezel.

W drugiej połowie zespół z Rudy Śląskiej zdołał jeszcze wyrównać po bramce Daniela Pinedy. Ale na nią szybko odpowiedział Pedrinho, zapewniając gospodarzom wygraną 5-4.

Jestem na pewno rozczarowany złym podejściem do spotkania. Ale po ludzku to nie był nasz dzień. Zawodnicy gubili piłkę, graliśmy niedokładnie. Czasami tak jest, że nie idzie. Wziąłem ten czas i powiedziałem im, żebyśmy przede wszystkim nie stracili bramki, grali spokojnie i nie denerwowali się. I można powiedzieć, że wyszło to dobrze, bo do przerwy było już 4-3. Kolejne trudne spotkanie za nami. Musimy się przyzwyczajać do tego, że tutaj nikt się przed nami nie położy”

– podsumował Dawid Grubalski.

Constract Lubawa – Gwiazda Ruda Śląska 5-4 (4-3)
João Miguel 1′, 16′, Éverton 14′, Tomasz Kriezel 20′, Pedrinho 27′ – Facundo Setti 6′, 8′, 13′, Daniel Pineda 26′

W najbliższej kolejce Constract na wyjeździe zmierzy się z Red Devils Chojnice. Spotkanie zaplanowano na niedzielę 13 października o 18:00. W tabeli FOGO Futsal Ekstraklasy lubawianie zajmują obecnie drugie miejsce. Tracą dwa punkty do lidera – Rekordu Bielsko-Biała – który rozegrał jednak jeden mecz więcej.