W meczu nie dla mas Stomil zremisował z rezerwami Wisły Płock

W meczu czternastej kolejki sezonu 2024/2025 piłkarskiej III ligi Stomil Olsztyn zremisował na własnym boisku 1-1 (0-0) z Wisłą II Płock. Spotkanie mogło obejrzeć maksymalnie 999 widzów, ponieważ klub nie zdecydował się na zorganizowanie tzw. „imprezy masowej”. Chętnych nie było jednak wielu, więc dla wszystkich starczyło miejsca na trybunach stadionu przy Alei Piłsudskiego.

Do wyjściowego składu „Dumy Warmii” wrócił pauzujący ostatnio za kartki Karol Żwir. Kapitan w pierwszej połowie mógł otworzyć wynik spotkania. Nie wykorzystał jednak dogodnej sytuacji, strzelając ponad bramką. Na przerwę obie ekipy schodziły remisując 0-0. Choć mogło być też 1-1. Jakub Karpiński trafił bowiem w słupek a jeden z zawodników gości… w poprzeczkę. Trener Piotr Gurzęda już 37. minucie zmuszony został do przeprowadzenia pierwszej zmiany. Źle poczuł się bowiem Przemysław Klugier. Szkoleniowiec Stomilu tłumaczył później, że to efekt choroby.

„Biało-niebiescy” dali jednak powody do radości swoim fanom. Na prowadzenie wyszli w 61. minucie po dobrze rozegranym stałym fragmencie gry. Z rzutu rożnego dośrodkował Piotr Łysiak. W polu karnym piłkę głową zgrał jeszcze Adam Paliwoda, a akcję wykończył – również uderzeniem głową – Paweł Flis. Niestety kwadrans później było 1-1. Rzut karny podyktowany po faulu Mateusza Pajdaka wykorzystał pewnie Krzysztof Janus. Wcześniej dobrą okazję do podwyższenia na 2-0 zmarnował Tamaz Babunadze. Obaj trenerzy na pomeczowej konferencji przyznali jednak, że podział punktów jest sprawiedliwy… choć liczyli na zwycięstwo.

Stomil Olsztyn – Wisła II Płock 1-1 (0-0)
Paweł Flis 61′ – Krzysztof Janus 77′ (karny)

Stomil Olsztyn: Mateusz Małecki – Karol Żwir, Adam Paliwoda, Paweł Flis, Mateusz Pajdak – Denis Gojko (73′ Jakub Bałdyga), Jakub Orpik (58′ Kaisei Hioki), Piotr Łysiak, Tamaz Babunadze, Przemysław Klugier (37′ Piotr Jakubowski) – Jakub Karpiński.

Kolejne spotkanie Stomil Olsztyn rozegra w sobotę 2 listopada. O 15:00 na wyjeździe zmierzy się z Victorią Sulejówek. Z tą drużyną w czternastej kolejce mierzył się inny zespół z naszego regionu – Polonia Lidzbark Warmiński. Jej trenerem został ostatnio… były szkoleniowiec „Dumy Warmii” (ale też Legii II Warszawa i Warty Poznań) – Piotr Jacek. W swoim debiucie z nowym klubem wygrał 4-3. Remisem 0-0 zakończył się natomiast mecz GKS-u Wikielec z Wartą Sieradz.

Stomil w tabeli grupy I trzeciej ligi zajmuje obecnie trzynaste miejsce. Polonia wydostała się właśnie ze strefy spadkowej i jest piętnasta. Natomiast drużyna z Wikielca – jedenasta.