Na początku grudnia w Bibliotece Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaplanowano pierwsze spotkanie nowego sezonu cyklu Biblioteka Podróżnika. Tradycyjnie o swoich wyprawach – tych dalszych i bliższych – opowiadać będą pracownicy uczelni. Dokąd nas zabiorą? O to zapytaliśmy Macieja Rynarzewskiego. Nasz gość zdradził także, że tradycyjnie przed świętami w budynku przy ul. Oczapowskiego pojawi się niezwykła choinka.
Już od 10 lat swoimi podróżniczymi doświadczeniami w gościnnych murach Biblioteki Uniwersyteckiej dzielą się pracownicy, doktoranci i studenci UWM. Kolejny sezon cyklu wystartuje 5 grudnia. Zaplanowano pięć spotkań. Wszystkie odbywać będą się w czwartki w sali 116.
Nasi goście zabiorą nas – jak zawsze – w szeroki świat. W tym roku postawiliśmy na bardzo ciekawe, egzotyczne kierunki, takie jak: Oman czy Kuba. Ale w programie pojawiły się też nie tak odległe, ale bardzo ciekawe opowieści o Białorusi, Bawarii i Irlandii”
– mówił w naszym studiu Maciej Rynarzewski z Sekcji Promocji Biblioteki Uniwersyteckiej.
Plan spotkań przedstawia się następująco:
5 grudnia: Iwona Batyk i Andrzej Krakowiak – Oman
12 grudnia: Piotr Drogosz – Białoruś
9 stycznia: Szymon Mackiewicz – Bawaria
16 stycznia: Iwona Batyk i Andrzej Krakowiak – Irlandia
23 stycznia: Agnieszka Jaszczak i Marta Śliwa – Kuba
Z Maciejem Rynarzewskim spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!
Co jeszcze można będzie zobaczyć w najbliższym czasie w Bibliotece UWM?
Pracujemy już nad naszym tajnym projektem, jakim jest choinka. Tradycyjnie nie zdradzamy, co to będzie. Zapraszamy na początku grudnia do biblioteki. Wtedy wszyscy zobaczą, co w tym roku wymyśliliśmy. Prace już trwają. Dodatkową atrakcją, którą w tym roku planujemy jest wystawa, która podsumuje wszystkie nasze dotychczasowe choinki. Będzie można je zobaczyć w jednym miejscu z taką krótką historią, jak one powstawały i unikatowymi zdjęciami making off. To będzie fajna okazja, żeby podsumować naszą pracę. To nasza prywatna historia, ale też historia biblioteki. To bardzo nam pomogło w tworzeniu wizerunku i budowaniu takiego nowoczesnego spojrzenia na bibliotekę, która nie tylko wypożycza książki, ale też stara się promować pewne idee czy pokazywać różne ciekawe materiały”
– zdradził nam Maciej Rynarzewski.