Już w najbliższy weekend odbędą się VII Dni Świadomości Żywieniowej. W dniach 22 – 24 listopada dietetycy, psycholodzy, żywieniowcy, technolodzy żywności, a także studenci będą dyskutować m.in. o produktach spożywczych, dietach, zaburzeniach odżywiania i trendach w żywieniu. W trakcie 27 prelekcji nie zabraknie również kontrowersyjnych tematów. Organizatorem jest Koło Naukowe Żywienia i Profilaktyki Żywieniowej UWM ze wsparciem Koła Mikrobiologii Żywności „Kocuria”. Dzięki formie hybrydowej każdy może wziąć udział. Sprawdźcie szczegóły!
W dniach 22 – 24 listopada odbędą się VII Dni Świadomości Żywieniowej. Zrzeszają one m.in. psychologów, żywieniowców, dietetyków i technologów żywności. To wydarzenie, które pozwala dzielić się wiedzą na temat żywienia i konfrontować się ze specjalistami. To będą 3 dni pełne wymiany poglądów i obalania różnych mitów. Zaplanowanych jest 27 prelekcji, w tym 4 w języku angielskim, które wygłosi łącznie 29 prelegentów. Tegoroczna edycja skupiona jest głównie na dwóch obszarach: na profilaktyce żywieniowej i na aspekcie produktów – np. mleka koziego, słodzików czy kawy. Będzie też dyskusja o napojach roślinnych jako alternatywie dla mleka krowiego, zaburzeniach odżywiania, o tym jak dobrze schudnąć i nieswoistych zapaleniach jelit. Nie zabraknie również kontrowersyjnych tematów, które nadają dynamiki panelom jak np. owady jadalne. Wykład wygłosi również prelegentka, która choruje na celiakię. Będzie mówić ze swojej perspektywy. To zupełnie inny punkt widzenia, niż typowo podręcznikowy.
Organizatorem wydarzenia jest Koło Naukowe Żywienia i Profilaktyki Żywieniowej UWM ze wsparciem Koła Mikrobiologii Żywności „Kocuria”. Dni Świadomości Żywieniowej są w tym roku nominowane do nagrody Pro Juvenes już po raz trzeci. Podobnie jak w poprzednich latach odbędą się za darmo w formie hybrydowej, więc dostępnej dla wszystkich. Linki do transmisji zostaną udostępnione na profilu koła. Organizatorzy spotkają się stacjonarnie w Katedrze Żywienia Człowieka UWM. W tym samym czasie mogą uczestniczyć słuchacze z całego świata i nie muszą przyjeżdżać do Olsztyna. To wygodniejsza forma, ponieważ łatwiej zgrać prelegentów. Nie zabraknie różnorodnych tematów. Będzie okazja do poszerzenia horyzontów, doprecyzowania spostrzeżeń, dopytania czy zweryfikowania informacji, dlatego zachęcamy do wzięcia udziału!
Dlaczego warto wziąć udział w VII Dniach Świadomości Żywieniowej?
Każdy może wejść i wziąć udział w dyskusji. Warto po prostu posłuchać, dowiedzieć się czegoś nowego. Wiem, że wiele osób słucha czegoś w tle. Zawsze proponuję wszystkim – posłuchajcie tego jako podcast. Może coś wyłapiecie, albo poruszy Was jakiś wątek, o którym nigdy nie myśleliście, a teraz będziecie się nad nim zastanawiać. Warto wiedzieć więcej.”
– mówi Paulina Prostko – przewodnicząca Koła Naukowego Żywienia i Profilaktyki Żywieniowej
Tak to jest kolejny plus, że przez to, że Dni organizowane są online, nie trzeba cały dzień siedzieć w auli, po prostu jeśli ktoś jest zainteresowany jakimś tematem – wchodzi, loguje się do platformy, słucha, zadaje pytania.”
– dodaje Aleksandra Potaś – członkini tego koła. Posłuchajcie całej rozmowy!
Z Pauliną Prostko i Aleksandrą Potaś spotkał się Paweł Obrycki. Radio UWM FM jest partnerem medialnym wydarzenia. Jego szczegółowy harmonogram znajdziecie na profilu Koła na Facebooku.