RADIO UWM FM

Uwierz w muzykę

Current track

Title

Artist

Pietrucha i Zalewska, Hunter i inni… czyli koncertowy środek maja w Olsztynie

2025-05-12

W Amfiteatrze im. Czesława Niemena swój jubileuszowy koncert zagra grupa Hunter. W Kuźni Społecznej wystąpią: Julia Pietrucha i Marta Zalewska. Olsztyńska Scena Jazzowa Mirka Mastalerza gościć będzie amerykańskiego pianistę i jego zespół: Aaron Parks Little Big. Galeria Sowa zaprasza w tym tygodniu na cztery muzyczne wieczory. W Carpenter Inn wystąpią grupy Seks W Czasach Wojny, Ametyst, Psychoanaliza i Deep Ration. Sprawdź rozkład jazdy na najbliższe dni i wygrywaj bilety na antenie Radia UWM FM! To też ostatni moment, by zgarnąć karnety na tegoroczną Kortowiadę!

 

 

15 maja (czwartek) – Galeria Sowa, 19:00

LES SOUVENIRS TRIO – HOT JAMBOREE GYPSY JAZZ FESTIVAL

W czwartek 15 maja w Galerii Sowa w Olsztynie usłyszymy warszawski zespół gypsyjazzowy Les Souvenirs w wyśmienitym trzyosobowym składzie:
– Mariusz Pomian – gitara
– Karol Szczubełek – gitara
– Wojciech Traczyk – kontrabas

Wydarzenie otwiera cykl koncertowy festiwalu Hot Jamboree.

Les Souvenirs to projekt współtworzony od 2021 roku przez gitarzystów Mariusza Pomiana i Karola Szczubełka, którzy uwielbiają dzielić scenę z zaprzyjaźnionymi muzykami podczas wystąpień w różnych składach.

Mariusz Pomian – gitarzysta – jest liderem zespołu Les Souvenirs. Jego pasją jest gypsy jazz – gatunek zapoczątkowany przez Django Reinhardta, którego muzykę odkrył w wieku 24 lat. Od tamtej pory nieustannie doskonali swój styl, a bogactwo Gypsy Jazzu niezmiennie go zachwyca. Stawia na naturalność brzmienia instrumentów akustycznych pozbawionych elektronicznych efektów i prostotę muzycznej komunikacji. W swoim dorobku posiada kompozycje wierne stylistyce Jazz Manouche, a w swoimi wirtuozerskimi popisami improwizacji za każdym razem porywa widownię.

Karol Szczubelek, gitarzysta i kontrabasista, specjalizuje się w akustycznych brzmieniach wywodzących się z tradycji muzyki Sinti. Pasjonat Gypsy Jazzu i miejskiego folkloru, od lat zgłębia techniki gitary charakterystyczne dla stylistyki tych nurtów, koncentrując się na brzmieniu lat 20. i 30. XX wieku. Szczególnie ceni siłę naturalnego, akustycznego brzmienia, który pozwala na spontaniczne tworzenie muzyki w każdych warunkach, według tradycji żywej do dziś w tych gatunkach muzyki. Skupiony na rytmie i akompaniamencie, buduje solidną podstawę dla melodii i improwizacji. Poza działalnością w Gypsy Jazzie od lat gra również warszawski folk u boku Jana Młynarskiego w formacji Warszawskie Combo Taneczne.

Wojciech Traczyk – kontrabasista, basista, kompozytor, improwizator i aranżer. Swój warsztat i styl wykształcił pod okiem wybitnego Zbigniewa Wegehaupta i Adama Kowalewskiego, absolwent Wydziału Jazzu na AM Karola Szymanowskiego w Katowicach. W latach 2000-2010 grał w zespołach jazzowych, wspólnie z którymi jest laureatem licznych konkursów (Bielska Zadymka Jazzowa, Festiwal Standardów Jazzowych w Siedlcach, Jazz Juniors, Nadzieje Warszawy…), kompozytorsko udzielał się w tym czasie w zespołach: Timeless, Purusha, The Light, Kapacitron, Wojtek Traczyk Trio. W późniejszych latach grał coraz więcej muzyki rozrywkowej, oraz free jazzu i muzyki improwizowanej. Współpracował m.in. z takimi sławami jak: Zbigniew Namysłowski, Dave Rempis, Aram Shelton, Uri Caine, Wacław Zimpel, Debashish Bhattacharya, Marcin Masecki, Kuba Cichocki, Jan Młynarski, Warszawskie Combo Taneczne, Gaba Kulka, Maria Peszek, Tworzywo Sztuczne, John Porter, Dawid Karpiuk, Kortez, Jurek Zagórski. Komponował m.in. dl: Purusha, Timeless, The Light, Muzykoterapia, JoyGuru, Dziwna Wiosna, Super Human Like Brando, Korybalski/Traczyk/Zemler.

Wejściówki do wygrania w środę w Radio Rano.

 

 

16 maja (piątek) – Amfiteatr im. Czesława Niemena w Olsztynie, 19:00

HUNTER + LARK + M2Schron

MOK w Olsztynie zaprasza na koncert legendarnego zespołu Hunter. Wydarzenie odbędzie się w piątek 16 maja o 19:00 w Amfiteatrze im. Czesława Niemena w Olsztynie. To część jubileuszowej trasy z okazji 40-lecia istnienia formacji, która od dekad kształtuje polską scenę rockowo-metalową. W Olsztynie wystąpi ona w rozbudowanym składzie – z towarzyszeniem chóru Kantata, co doda utworom nowego, symfonicznego wymiaru. Wieczór otworzą dwa zespoły supportujące: LARK i M2Schron.

Hunter to polski zespół wykonujący muzykę z pogranicza rocka i metalu, z elementami klasycznymi. Hunter istnieje nieprzerwanie od 1985 roku, kiedy to w szczycieńskim LO kilku długowłosych metalowców postanowiło założyć zespół i grać najgłośniej jak tylko potrafią. Zespół skierował ostrze swoich dźwięków i słowa przeciw temu co ich najbardziej dotykało w społeczeństwie – wojnie, przemocy, nietolerancji, manipulacji, głupocie, faszyzmowi, nazizmowi i innym „izmom”. Wyznaczonego nurtu trzymają się po dziś dzień.

Wizytówką Huntera jest niepowtarzalny klimat, oryginalne harmonie i gry słowne, niespotykane instrumenty, czy bogate scenografie i starannie przemyślane show podczas koncertów.
W 2025 roku Hunter obchodzi swoje 40-lecie nieprzerwanego istnienia.

Zespół od ponad 20 lat tworzą:
Paweł DRAK Grzegorczyk – gitara/wokal,
Piotr PIT Kędzierzawski – gitara,
Konrad SAIMON Karchut – bas,
Michał JELONEK – skrzypce,
Dariusz DARAY Brzozowski – perkusja,
Arkadiusz LETKI Letkiewicz – instrumenty perkusyjne.

Wejściówki do wygrania w środę i piątek w audycji Uwierz w Muzykę oraz w czwartek w UWM FM Po Południu.

 

 

16 maja (piątek) – Kuźnia Społeczna, 20:00

JULIA PIETRUCHA I MARTA ZALEWSKA

„Neonova” to nowy projekt Julii Pietruchy i Marty Zalewskiej. Składają się na niego nowe, refleksyjne utwory odnoszące się do życia, relacji wewnętrznych i codziennych spostrzeżeń.

Zainspirowana rozmową z moją kumpelą Martą Zalewską, wokalistką, multiinstrumentalistką, wspólnie zdecydowałyśmy o założeniu duetu, w którym pokusimy się o jak najprostsze w formie przekazanie piękna autorskich kompozycji. Te zaś, opatulone w aranżacje nawiązujące do amerykańskiej muzyki neofolk, americany, country i bluegrass, zaśpiewane w dwugłosie przy akompaniamencie naszych ukochanych gitar, a niekiedy i mandoliny, skrzypiec, perkusji, będą czymś zupełnie niespotykanym na polskich ziemiach. Dwie piękne, zdolne (i co się dopiero okaże, niezwykle zabawne) istoty łączą siły, wrażliwości, talenty i wspólnie ruszają w trasę koncertową, na którą zapraszają tych łaknących ciarek na plecach, tych zamykających oczy podczas słuchania muzyki, a także tych, którzy odpływają w snujących się melodiach, dobrych dla ciała i duszy.”

– tłumaczy Julia Pietrucha.

Piosenki zostały napisane i skomponowane przeze Julię w przeciągu zaledwie dwóch tygodni, w przedziwnym, kosmicznym przypływie energetycznym na przełomie stycznia i lutego 2024, po wielu miesiącach wewnętrznej, twórczej ciszy. Właściwie od razu, jeszcze ciepłe, spod strun Gibsona, trafiły do rąk Marty, która pobudzając najczulsze struny swojej wrażliwości i kunsztu oraz odwiedzając tak bliskie jej sercu rejony amerykańskiej muzyki, rozbudowała je o wzruszające, naturalne i prawdziwe aranże, w których zawiera się piękno wspólnych muzycznych inspiracji. Do nagrania w studio dziewczyny zaprosiły muzyków, których brzmienie i charakter cenią, aby i oni dołożyli od siebie cegiełkę. Poza aranżacjami Marta Zalewska odpowiedzialna jest za nagrania partii basowych, gitarowych, wokali oraz chórków.

Na tym koncercie Julia i Marta wystąpią w trio wraz z akompaniamentem gitarzysty.

Wejściówki do wygrania w czwartek w audycji Uwierz w Muzykę.

 

 

16 maja (piątek) – Galeria Sowa, 19:00

II OLSZTYŃSKA NOC BLUESOWA

Sukces pierwszej edycji Olsztyńskiej Nocy Bluesowej w Galerii Sowa spowodował, że zdecydowano o jego kontynuowaniu – raz na kwartał. W piątek 16 maja zagrają :

19:00 – SZATNIA damska otwierana -scena plenerowa
20:30 – Hardy Blues Band – scena plenerowa
22:00 – J.J.Band – scena w Galerii
23:30 – Jam Session – scena w Galerii

SZATNIA damska otwierana

Zespół powstał we wrześniu 2024 roku w Olsztynie. Wykonuje muzykę z gatunków: boogie, blues, rock’n’roll. Charakteryzuje się dużą dynamiką i emocjonalnością. Grupa zaprezentuje przede wszystkim covery różnych artystów we własnym ujęciu „z pazurem”. Nie zabraknie też pierwszych autorskich kawałków.

Skład zespołu:
Janusz Wójcik – gitara, wokal
Przemek Połonkiewicz – klawisze, wokal
Julian Łuniewski – bas
Filip Zawadzki – perkusja

Hardy Blues Band

Zespół powstał w Olsztynie. Paru chłopaków połączyła pasja do muzykowania i chęć grania klimatycznego, amerykańskiego bluesa. Wzorując się na ikonach, takich jak Muddy Waters, B.B. King czy Eric Clapton, zaczęli opracowywać własne interpretacje klasycznych tematów bluesowych. Z czasem pojawiły się również własne kompozycje.

Skład zespołu:
Cezary Boguszewski – gitara, śpiew
Krzysztof Żarczyński – harmonijka
Tomasz Gregorowicz – gitara basowa
Robert Tomczak – perkusja

J.J. Band

Pochodzący z Jeleniej Góry J.J. Band uznawany jest za jeden z najlepszych polskich zespołów bluesowych ostatnich lat. J.J. Band, to gwiazda bluesowych scen i muzycznych klubów ostatnich lat, to również płyta roku, najlepszy polski gitarzysta bluesowy Jacek Jaguś i niezaprzeczalnie największy wirtuoz harmonijki ustnej – Bartek Łęczycki. J.J. Band zagrał setki koncertów w kraju i za granicą (m.in. Niemcy, Słowacja, Belgia, Czechy) występując przed takimi gwiazdami jak: John Lee Hooker Jr., Shemekia, Copeland, Little Charlie And The Nightcats, Otis Grand, Paul Lamb, JJ Milteau, Phil Guy, Paul Ort, Walter Trout, Abi Wallenstein i wielu innych.

Muzycy J.J. Band prowadzą również działalność dydaktyczną ukierunkowaną na młodych muzyków. Projekty takie jak „Akademia Bluesa” prowadzona przez Bartosza Łęczyckiego i Jacka Jagusia mają na celu pokazać młodym muzykom źródła muzyki popularnej dwudziestego wieku, ukazać bluesa nie tylko jako wciąż żywy gatunek muzyczny, ale przede wszystkim jako muzyczny elementarz – fundament na którym rozwijała się muzyka współczesna. J.J. Band to nieszablonowy sposób interpretacji bluesowego sposobu gry dzięki osobowościom muzycznym tworzącym ten zespół. Jacek Jaguś – wokalista i gitarzysta zespołu jest mocno osadzony w bluesowej tradycji, Bartosz Łęczycki i Piotr Michalak często wychodzą poza ramy bluesa podążając w improwizacjach w rejony jazzu, Bartosz Niebielecki to funkowo – bluesowa maszyna do wytwarzania rytmu a Rafał Kassaraba to najmocniejszy i najrówniejszy bluesowy bas w naszej galaktyce.

Skład zespołu:
Jacek Jaguś – gitara, śpiew
Bartosz Łęczycki – harmonijka ustna
Andrzej Stagraczyński – gitara basowa
Piotr Michalak – instrumenty klawiszowe
Bartosz Niebielecki – perkusja

Wejściówka do wygrania we wtorek w audycji Uwierz w Muzykę.

 

 

16 maja (piątek) – Carpenter Inn Irish Pub, 19:00

SEKS W CZASACH WOJNY + AMETYST + PSYCHOANALIZA + DEEP RATION 

SEKS W CZASACH WOJNY (punk rock/pop punk, Busko-Zdrój)

Czwórka nastolatków (teraz to już nie) kompetentnych na tyle, żeby grać wystarczająco głośno i zmusić was do tańca.
Szybsi, wścieklejsi i bardziej edgy niż wasz ulubiony zespół. Zespół dla każdego i dla nikogo. Jeśli jeszcze nie słyszeliście nas na głośnikach w swoim domu z pokoju siostry to widzimy się na parkiecie na naszym koncercie!!!

PSYCHOANALIZA (indie/alt rock/nowa fala, Warszawa)

Warszawski zespół łączący indie, alt rock i nową falę. Ich muzyka to nie tylko dźwięki, ale i refleksja nad istotą człowieka, jego otoczenia i życia codziennego. Chwytliwe melodie przeplatają się z niebanalnymi tekstami, tworząc niepowtarzalny klimat.

Gitara, wokal – Fabian Vis
Gitara – Paweł Roguski
Perkusja – Wiktoria Giaro
Bas – Krzysztof Makarewicz
Syntezatory – Agata Laszuk
Saksofon – Antoni Mosiński

DEEP RATION (hard rock, Olsztyn)

Deep Ration to Olsztyński zespół, który do tworzenia swoich utworów inspirują się różnego rodzaju rockiem z lat 70-tych i 80-tych, ale w ich utworach możemy usłyszeć naprawdę wszelakie brzmienia- od metalowych po punkowe i rockowe.

AMETYST (emo, Wielbark)

Rockowe trio z Mazur.

Wejściówki do wygrania w poniedziałek i środę w audycji Uwierz w Muzykę. 

 

 

17 maja (sobota) – Galeria Sowa, 19:00

ROCKOVER – „HENDRIX LEGACY”

17 maja o 19:00 w Galerii Sowa zespół ROCKOVER, który obchodzi w tym roku 10-lecie swego istnienia, zagra koncert „Hendrix Legacy”. Grupa zaprezentuje tym razem wybór utworów z bogatego dorobku znakomitego, wokalisty, gitarzysty i kompozytora – Jimiego Hendrixa.

Zespół tworzą doświadczeni muzycy, obecni od dekad na profesjonalnych scenach:
– Robert „Lewy” Lewandowski (wokal i gitara) – założyciel zespołu, wokalista obdarzony wysokim, charyzmatycznym głosem, gitarzysta oraz aranżer (do niedawna też frontman zespołu BREAKOUT NIGHT, przemianowanego później na BREAK NIGHT – Tribute to Breakout),
– Tomek „Zawad” Zawadzki (bas) – znakomity showman, udziela się w rozmaitych projektach muzycznych i kapelach rockowych od wielu lat, ostatnio m. in. w znanej punkowej kapeli THE BILL,
– Waldek „Valdi” Ogrodniczak (perkusja) – gra na bębnach w sposób pewny i osadzony, dając zespołowi solidny background (w przeszłości występował m. in. w takich kapelach jak GURU, KILLERSI czy SEDES).

Solidna dawka energii jaką ci muzycy wydobywają z publiczności swoim żywiołowym graniem na pewno warta jest udziału w tym rockowym, jubileuszowym wydarzeniu w Galerii SOWA.

Wejściówka do wygrania w poniedziałek w audycji Uwierz w Muzykę.

 

17 maja (sobota) – Mexicana Food & Music Bar, 20:00

WELON I KING – impreza urodzinowa

Przygotuj się na wieczór pełen wrażeń – Welon i King zapraszają na swoje urodziny, które przerodzą się w OGIEŃ! Z tej okazji premiera ich wspólnego albumu „Jak Shaggy i Sting”.

W programie koncerty:
– Wyspa W – energia, która rozwibruje każdy centymetr parkietu
– Doktor King – muzyczny doktorat z flow i przekazu

Po koncertach odbędzie się impreza taneczna z bębnami na żywo – puls rytmu, który nie pozwoli Ci ustać w miejscu. Niech ta noc zapisze się w historii – zbij pionę, zabierz ekipę i widzimy się w Mexicanie! Niech biją bębny, niech grają płyty – będzie jak Shaggy i Sting, tylko po naszemu.

Wejściówki do wygrania w środę w audycji Uwierz w Muzykę.

 

18 maja (niedziela) – Galeria Sowa, 18:00

JAN KONDRAK

Jan Kondrak to głos – wielki głos. Co do skali i siły pewnie największy spośród polskich głosów bardowskich. Jest cenionym autorem i kompozytorem. Pisze dla siebie i innych, na przykład dla Marka Dyjaka. Kojarzony z wyjątkową piwnicą artystyczną jaką jest Lubelska Federacja Bardów. Ma na koncie jedenaście płyt z LFB i osiem solowych wydawnictw. Z klasą sięga po klasykę piosenki autorstwa Leonarda Cohena, Boba Dylana, Edwarda Stachury, Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego, Stinga czy Jacka Kaczmarskiego.

Wejściówka do wygrania w środę w Strefie Niepotrzebnych Słów i Dźwięków.

 

 

18 maja (niedziela) – Olsztyńska Scena Jazzowa Mirka Mastalerza, 19:00

AARON PARKS LITTLE BIG

Aaron Parks – fortepian
Greg Tuohey – gitara
Simon Jermyn – gitara basowa
Jongkuk Kim – perkusja

Urodzony w Stanach Zjednoczonych Aaron Parks, jeden z najbardziej wpływowych pianistów jazzowych swojego pokolenia, wydał w prestiżowej nowojorskiej Blue Note Records swój trzeci album studyjny z zespołem Little Big — z udziałem Grega Tuohey’a na gitarze, Simona Jermyna na basie i Jongkuk Kim na perkusji. Zespół, który przetrwa przez lata, z pewnością będzie się rozwijał i ewoluował, co niewątpliwie znajduje potwierdzenie w przypadku Aarona Parksa Little Big. Grupa została założona przez słynnego pianistę we współpracy z gitarzystą Gregiem Tuoheyem, basistą Davidem Ginyardem Jr. oraz oryginalnym perkusistą Tommym Crane’em. Obecnie, po dołączeniu nowego perkusisty Jongkuka Kima, zespół z dumą prezentuje swój trzeci album, pierwszy wydany nakładem wytwórni Blue Note Records.

Jeszcze bardziej niż na poprzednich płytach, ten album podkreśla zbiorową tożsamość zespołu oraz spontaniczną komunikację między muzykami. Zawiera kompozycje nie tylko autorstwa Aarona Parksa, ale także Grega Tuoheya i Davida Ginyarda jr. Grupa spędziła tydzień na intensywnych próbach i występach w ShapeShifter Lab na Brooklynie, gdzie opracowywała nowy materiał, zanim udała się do legendarnego Dreamland Recording Studio na nagrania.
„To dla mnie naprawdę wyjątkowa płyta” – mówi Parks. „Z jednej strony jest najbliższa temu, jak wyobrażałem sobie brzmienie tej muzyki, z drugiej zaś daleko wykracza poza to, co mógłbym sobie wyobrazić sam.” Little Big nadal pielęgnuje twórcze napięcie między strukturą a spontanicznością, z melodiami, które wydają się nie być odczytywane z kartki, „ale bardziej jakby były spontanicznie śpiewane” – dodaje Tuohey. „Kiedy zespół zaczynał, podchodziliśmy do utworów Aarona z jasno zapisanymi partiami, pracując w dość ścisłych ramach, z dużą ilością polerowania i dopracowywania.”

Ale z czasem stało się to czymś o własnym charakterze i nie zawsze mieściło się w tych ramach” – mówi. „Tworzymy coś naprawdę luźnego i otwartego.” Zespół osiągnął teraz punkt, w którym wydaje się być poza jakimikolwiek gatunkowymi ograniczeniami, bezproblemowo włączając wpływy spoza jazzu w sposób zintegrowany i skondensowany. Jednocześnie jednak ich muzyka wydaje się bardziej ryzykowna i żywa niż kiedykolwiek wcześniej, a więc w pewnym sensie bardziej jazzowa niż kiedykolwiek. Parks występował i nagrywał m.in. z Kurtem Rosenwinklem, Dhaferem Youssefem, Terri Lyne Carringtonem, Ambrose Akinmusire, Gretchen Parlato, Kendrickiem Scottem i Marcusem Millerem. Jest również członkiem założycielem James Farm z Joshuą Redmanem, Mattem Penmanem i Ericem Harlandem.

Wejściówki do wygrania we wtorek i czwartek w audycji Uwierz  w Muzykę oraz w piątek w UWM FM Po Południu.

 

 

18 maja (niedziela) – targ Rybny, 10:00-15:00

3. PIKNIK BĘBNIARSKI JAM DJEMBEREE

Dwie zeszłoroczne edycje (w Parku Podzamcze i w Parku Centralnym) również odbyły się z uczciwym przytupem, ale tym razem do olsztyńskich bujanek i bujaczy dołącza turbokolorowy i niezastąpiony Olsztyński Teatr Uliczny, a także Iwona i Aisha NDiaye z Fundacji Pryzmat, instruktorki afrodance i wieloletnie organizatorki Dni Afryki w Olsztynie.

Program:

10.00-11.00 – Strefa Bujania – bębniarskie podrygi olsztyńskiej szkoły gry na bębnach djembe i dundun w formie pseudokoncertu – scena Targu Rybnego
11.00-11.30 – Warsztaty rytmiczne z dziećmi i ich opiekunami – Strefa Łubudubu
11.30-12.00 – Pokaz i miniwarsztat afrodance w wykonaniu Iwony z Aishą – Strefa Taneczna
12.00-12.30 – Warsztaty djembe dla młodzieży i dorosłych. Prowadzenie Kuba Lewandowski – scena lub jej okolice
12.30-13.00 – Pokaz i miniwarsztat afrodance cz. 2
13.00-14.00 – „Zatrzymaj się i spójrz w oczy” i taniec improwizowany z Becią Kulgajuk. Animacje kuglarskie Olsztyńskiego Teatru Ulicznego – Strefy Taneczna i Kuglarska
14.00-15.00 – Strefa Bujania – dokończenie podrygów, rozmówki, śmichy-chichy i zakończenie Pikniku

Podczas Pikniku, w Strefie Tanecznej, będzie też funkcjonować punkt informacyjny, w którym dowiedziecie się wszystkiego o organizowanej tydzień później (26-27.05) 21. edycji festiwalu Dni Afryki w Olsztynie.

Partnerki i partnerzy:
– prof. Iwona NDiaye – instruktorka afrodance, od ponad 20 lat organizuje (wspólnie z prof. Barą NDiaye) Dni Afryki w Olsztynie. Pracownik UWM w Katedrze Literatury i Języka Rosyjskiego
– Aisha NDiaye – instruktorka afrodance. Poprowadzi improwizację taneczną do muzyki bębniarskiej
– prof. Bara NDiaye (Senegal) – pracownik UWM w Katedrze Historii XIX-XX wieku.
-Becia Kulgajuk – dziewczyna-dynamit, uczestniczka niezliczonej liczby warsztatów tanecznych i okołotanecznych. Instruktorka tańca od 2014 r., choreografka. Animatorka, współzałożycielka i współszefująca Olsztyńskiego Teatru Ulicznego
-Olsztyński Teatr Uliczny (OTU) – Stowarzyszenie teatralno-cyrkowe. Autorki i autorzy ulicznych, eksperymentalnych i emocjonalnych choreografii, tańców i monodramów. Zaskakujący, radośni, poruszający. Wspaniali. Są wszędzie tam, gdzie jest dobrze. Albo raczej: zawsze jest dobrze, gdy są 😊🫶
-Strefa Bujania – założona w styczniu 2024 r. olsztyńska szkoła gry na bębnach zachodnioafrykańskich. Strefa to obecnie ok. 40 osób uczęszczających na regularne cotygodniowe zajęcia. Mimo krótkiego stażu uczestnicy kilkunastu imprez plenerowych (festiwali, biegów i imprez charytatywnych).
– Kuba Lewandowski – bębniarz od kilkunastu lat, pasjonat muzyki zachodnioafrykańskiej. Inicjator ulicznych i około festiwalowych akcji bębniarskich. Założyciel i prowadzący Strefę Bujania.

 

 

29-31 maja – Plaża Kortowska

KORTOWIADA

Kortowiadowy line-up liczy 24 artystów – reprezentantów różnych gatunków muzycznych. Nietrudno dostrzec, że przeważają w nim raperzy, bo w dotychczas ogłoszonym składzie pojawili się: Otsochodzi, Oki, Opał, Szpaku, Tede, Małpa, Louis Villan czy Chivas. Jednak – jak zapewniają organizatorzy – taki dobór koncertowych gości wynika bezpośrednio z życzeń uczestników studenckiego festiwalu. Nie oznacza to oczywiście, że świetnie bawić się będą tylko słuchacze hip-hopu. Nad Jeziorem Kortowskim w dniach 29-31 maja wystąpią bowiem także: T.Love, Lady Pank, Lanberry, Wiktor Dyduła, Tribbs, Myslovitz, Enej czy nawet Braci Figo Fagot. Ostatnio dołączyli do nich laureaci KortoFestu: Kawa z Mlekiem, Kayak i How We Met.

Karnety do wygrania w poniedziałek, wtorek i środę w UWM FM Po Południu oraz w czwartek w Uwierz w Muzykę. 

 


RADIO UWM FM

Uwierz w muzykę

Current track

Title

Artist