Architektura krajobrazu, chemia, leśnictwo, ochrona środowiska oraz rolnictwo – to pięć kierunków studiów, które w swojej ofercie rekrutacyjnej proponuje kandydatom Wydział Rolnictwa i Leśnictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. O każdym z nich szczegółowo w studiu Radia UWM FM opowiadała prof. Ewa Dragańska, prodziekan ds. kształcenia. Posłuchajcie rozmowy Piotra Szauera!
Historia Wydziału Rolnictwa i Leśnictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie sięga 1950 roku. Dziś może pochwalić się wysoką jakością kształcenia, ale też sukcesami naukowców i studentów. A absolwenci każdego z pięciu kierunków studiów świetnie radzą sobie na rynku pracy.
Z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że absolwenci naszego wydziału nie zasilają rzeszy osób bezrobotnych. Są naprawdę poszukiwanymi pracownikami! Myślę, że jest to najlepsza rekomendacja i zachęta do tego, żeby młodzi ludzie wybrali nasze kierunki. Oferują one jasną przyszłość. W każdym z tych obszarów jest dużo do zrobienia. Korzystamy też ze wsparcia i współpracujemy z szeroko rozumianym otoczeniem społeczno-gospodarczym. Wiedza, którą przekazujemy studentom jest poparta badaniami. A wśród pracowników naszego wydziału jest trójka naukowców, którzy należą do dwóch procent najlepszych naukowców na świecie! To pokazuje, że jakość naszego kształcenia jest na najwyższym poziomie!”
– podkreśla prodziekan ds. kształcenia Wydziału Rolnictwa i Leśnictwa UWM w Olsztynie.
Z prof. Ewą Dragańską spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!
Terminy rekrutacji na UWM
Studia stacjonarne pierwszego stopnia oraz jednolite studia magisterskie realizowane w języku polskim na UWM:
– rejestracja — od 6 czerwca do 14 lipca,
– opłata rekrutacyjna — do 14 lipca,
– wgranie do IRK skanów dokumentów warunkujących wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego — od 23 czerwca do 14 lipca, do godziny 15:00,
– ogłoszenie listy kandydatów kwalifikowanych do przyjęcia na studia — 17 lipca, od godziny 13:00,
– potwierdzenie zamiaru studiowania przez kandydatów kwalifikowanych do przyjęcia na studia — do 24 lipca, do godziny 15:00.
Studia stacjonarne drugiego stopnia, niestacjonarne pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolite studia magisterskie w języku polskim na UWM:
– rejestracja — od 6 czerwca do 22 lipca,
– opłata rekrutacyjna — do 22 lipca,
– wgranie skanów do IRK dokumentów warunkujących wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego — od 23 czerwca do 22 lipca,
– ogłoszenie listy kandydatów kwalifikowanych do przyjęcia na studia — 24 lipca, od godziny 13:00,
– potwierdzenie zamiaru studiowania przez kandydatów kwalifikowanych do przyjęcia na studia — do 30 lipca, do 15:00.
Szczegółowe informacje (wraz z opisem każdego z oferowanych kierunków studiów) znajdziecie na stronie: rekrutacja.uwm.edu.pl.