RADIO UWM FM

Uwierz w muzykę

Current track

Title

Artist

III KABORNO JAZZ PIKNIK


Event info
Date: 2025-08-29
Time: 16:00
Event: https://www.facebook.com/events/752530603893729
Details

Kolejny raz zapraszamy do oddalonej o kilkanaście kilometrów od Olsztyna (w kierunku Szczytna) małej miejscowości Kaborno. W tym roku na jazzowym festiwalu wystąpią wykonawcy z regionu oraz Częstochowy, Wrocławia, Gdańska, a także Anglii i Niemiec. Wydarzenie odbędzie się w dniach 29-30 sierpnia. Wstęp wolny.

 

 

PIĄTEK 29 SIERPNIA

PAWEŁ SZUKIS & PAWEŁ ROLIKOWSKI

Doskonale znane nazwiska w lokalnym środowisku muzycznym. Duet Paweł Szukis i Paweł Rolikowski to muzyka ściśle nawiązująca do założeń gatunku fusion w odsłonie na gitarę akustyczną oraz instrumenty klawiszowe. Podczas koncertu na żywo można usłyszeć elementy jazzu, ragtime’u, muzyki hinduskiej, flamenco, funku, soulu oraz bluesa.

Paweł Szukis – gitara akustyczna
Paweł Rolikowski – instrumenty klawiszowe

TOMASZ BANUL TRIO

Tomasz Banul – pianista ze Szczytna, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, kompozytor, aranżer występujący w wielu formacjach jazzowych.

Natalia Ciukszo-Wodzicka – kontrabasistka i wiolonczelistka z Olsztyna grająca w takich formacjach jak Żywioły, Warmia Swing. Współpracuje z Mateuszem Ćwiklińskim, na co dzień pracuje z dziećmi i młodzieżą.

Krzysztof Sydor – perkusista i z nany w środowisku olsztyński muzyk prowadzący szkołę Strefa Perkusistów. Współpracuje między innymi z zespołami Guzik i Kaymak. Wychował wielu młodych perkusistów.

WARMIA JAZZ TRIO

Zespół złożony z doświadczonych, zawodowych muzyków. W ich repertuarze znaleźć można klasyczne standardy jazzowe, nastrojowe ballady, rytmiczne bossa novas i samby, a także własne kompozycje. Warmia Jazz Trio prezentuje także oryginalne aranżacje utworów Agnieszki Osieckiej, Hanny Banaszak, Maryli Rodowicz i Seweryna Krajewskiego. Obecnie zespół pracuje nad debiutancką płytą.

Aleksandra Certa – wokalistka i flecistka, absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej w Olsztynie, łączy klasyczne wykształcenie z jazzowym feelingiem.

Anastazy Świeczkowski – gitarzysta solowy, aranżer i kompozytor, odpowiada za muzyczną oprawę i brzmienie zespołu.

Adam Wielechowski – multiinstrumentalista grający na gitarze klasycznej i instrumentach perkusyjnych, tworzy rytmiczne i przestrzenne tło dla pozostałych członków grupy.

CIDER FUNK

Olsztyński zespół powstał podczas funk & soul sessions o tej samej nazwie. Został założony przez bluesowego gitarzystę i wokalistę Andrzeja Sułka oraz charyzmatycznego gitarzystę basowego Wojtka Szydlika (finalistę Must Be The Music z zespołem Gypsy Kings). Obecnie do grupy dołączyli: gitarzysta i wokalista bluesowy Cezary Boguszewski oraz Marek Śmieszny, perkusista przez wiele lat grający zawodowo w Niemczech, Szwajcarii i Norwegii.

SOBOTA 30 SIERPNIA

FIVE O’CLOCK ORCHESTRA

Polski zespól muzyczny wykonujący jazz tradycyjny, uważany za jeden z najstarszych polskich zespołów wykonujący ten gatunek muzyki. Powstał na Politechnice Częstochowskiej w 1969 roku. Dwukrotny zdobywca „Złotej Tarki” na festiwalu w Iławie (2001, 2002), ma za sobą wiele koncertów w kraju i za granicą, a w dorobku kilka płyt.

Tadeusz Orgielewski (kornet), Arek Skolik (perkusja), Piotr Górka (kontrabas), Jakub Moroń (puzon), Maciej Cichoń (banjo) i Jarosław Bothur (saksofon, klarnet)

NATALIA LUBRANO & SCENA 104

Doświadczona wokalistka i zespół zapraszają na koncert z piosenką francuską. Usłyszymy najpiękniejsze utwory takich artystów jak: Edith Piaf, Charles Aznavour, Enzo Enzo, Joe Dassin, ZAZ czy Claude François.

Natalia Lubrano – wokalistka przez ponad dekadę mieszkała we Francji. Finalistka The Voice of Poland i Must Be The Music. Laureatka licznych festiwali, m.in. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Współpracowała z takimi artystami jak Renata Przemyk czy Andrzej Smolik. Występowała na Festiwalu w Opolu w koncercie poświęconym Annie Jantar i Jarosławowi Kukulskiemu. Absolwentka szkół muzycznych w Polsce i we Francji.

Scena 104 to projekt artystyczny założony przez muzyka Tomasza Imienowskiego promująca cenne inicjatywy muzyczne, literackie oraz teatralne. Zarówno Natalia Lubrano jak i Tomasz Imienowski i Michał Lasota gościli na II Edycji Kaborno Jazz PikNik w 2024 roku.

Natalia Lubrano – śpiew
Piotr Proniuk – piano
Szymon Lipiński – akordeon
Tomasz Imienowski – bas
Michał Lasota – perkusja

Adam PALMA DUO

Adam Palma – wybitny polski/brytyjski gitarzysta, profesor belwederski. Wykłada gitarę na Akademii Muzycznej w Gdańsku i Uniwersytecie Salford w Manchesterze. Jego albumy „Palmistry”, „Adam Palma meets Chopin” oraz „Second Life” zyskały uznanie w kraju i za granicą. Koncertował z takimi artystami jak Ewa Bem, Janusz Olejniczak czy Leszek Możdżer. Współpracował także z wirtuozami gitary – Al Di Meolą i Tommym Emmanuelem.

Podczas koncertu artysta wystąpi z syryjskim muzykiem Adebem Chamounem, specjalistą od arabskich, perskich i latynoskich instrumentów perkusyjnych. W programie znajdzie się muzyka Chopina, polskie melodie tradycyjne i filmowe oraz utwory autorskie

JOSCHO STEPHAN TRIO feat. KRZYSZTOF PEŁECH

Joscho Stephan to niemiecki gitarzysta jazzowy, który jest znany ze swojej interpretacji standardów klasycznych, jazzowych i popowych w stylu jazz manouche (gypsy jazz). Zaczął grać na gitarze w wieku sześciu lat. Wyjątkowy gitarzysta, wirtuoz gitary jazzowej uznawany za następcę Django Reinhardta i najszybszego gitarzystę świata. Wydał wiele płyt, koncertuje na całym świecie. Występuje z najlepszymi gitarzystami jak Al Di Meola, Mateo Manusco, Tommy Emmanuel, Stochelo Rosenberg, Bireli Lagrene czy Richard Schmit. Prowadzi własną szkołę Gypsy Guitar Academie. Od kilku lat koncertuje również w Polsce.

W obecnym trio usłyszymy Svena Jungbecka (gitara rytmiczna) i Volkera Kampa (kontrabas). Na festiwalu Kaborno Jazz PikNik zespół wystąpi z gościnnym udziałem mistrza gitary klasycznej – Krzysztofa Pełecha.

Dodatkowo, w niedzielę 31 sierpnia od godz. 10:00, odbędą się warsztaty gitarowe poprowadzone przez prof. Adama Palmę oraz Joscho Stephana i Svena Jungbecka. Więcej na stronie Kaborno Jazz PikNik.

RADIO UWM FM

Uwierz w muzykę

Current track

Title

Artist