„Dzieje polskiej myśli kryminologicznej” – to temat konferencji naukowej zorganizowanej 31 maja na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Wydarzenie skierowane było do studentów, doktorantów oraz młodych pracowników nauki.
Organizatorami konferencji były: Katedra Kryminologii i Kryminalistyki Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Studenckie Koło Naukowe Kryminologii „Vestigium”.
Udział naszych wychowanków, studentów jest szczególne cenny, bo to oni będą popularyzować tę myśl kryminologiczną – podkreślał prof. Wiesław Pływaczewski.
„Kryminologia jest nauką interdyscyplinarną. I dzięki temu może się rozwijać. Jest otwarta na wiele innych nauk, specjalności. Oczywiście te zainteresowania są podporządkowane kanonowi przestępczości. Czyli postrzegamy różnego rodzaju wyzwania, zagrożenia z perspektywy przeciwdziałania tym zagrożeniom, przestępstwom, zachowaniom o charakterze patologicznym, naruszeniom norm moralnych i etycznych. To są te wyzwania dla współczesnej kryminologii. One też towarzyszyły osobom, które zajmowały się kryminologią kiedyś.”
Nasza reporterka rozmawiała także z uczestnikami wczorajszej konferencji.
Relację przygotowała Aneta Pawelczyk-Piłat.