Stomilanki rozbite w Sosnowcu

Stomilanki Olsztyn przegrały na wyjeździe 1-5 (1-1) z Czarnymi Sosnowiec i znajdują się już w strefie spadkowej tabeli Orlen Ekstraligi Piłki Nożnej Kobiet. Drużyna Dariusza Maleszewskiego solidnie zaprezentowała się jedynie w pierwszej połowie. Po przerwie straciła aż cztery bramki.

Olsztynianki swoją przygodę na najwyższym szczeblu rozgrywkowym rozpoczęły od bezbramkowego remisu ze Śląskiem Wrocław. Tydzień temu na własnym boisku przegrały natomiast z Mistrzyniami Polski – GKS-em Katowice 0-3. Teraz liczyły na poprawienie swojego dorobku punktowego. Niestety jednak rywalki okazały się zbyt silne.

Wynik sobotniego spotkania w Sosnowcu już w czwartej minucie otworzyła Patrycja Sarapata. Stomilankom udało się jednak wyrównać po golu Adrianny Rosiak i do przerwy remisowały 1-1. Niestety po zmianie stron na boisku dominowały już gospodynie. Dzięki dwóm bramkom Nikol Kaletki oraz trafieniom Karliny Miksone i Anastasiji Rocane wygrały pewnie 5-1. A było to dopiero ich pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Z trenerem Dariuszem Maleszewskim rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

KKS Czarni Antrans Sosnowiec – Stomilanki Olsztyn 5-1 (1-1)
Patrycja Sarapata 4′, Nicol Kaletka 58′, 77′, Karlina Miksone, 83′ Anastasija Rocane 90′ – Adrianna Rosiak 14′

Drużyna Dariusza Maleszewskiego z jednym punktem na koncie zajmuje obecnie przedostatnie jedenaste miejsce w tabeli Orlen Ekstraligi. O przełamanie nie będzie łatwo także w kolejny weekend. Zmierzy się bowiem na wyjeździe z wiceliderkami rozgrywek – UKS-em SMS Łódź (w sobotę 9 września o 12:00).