Mistrzynie Polski wygrały w Olsztynie

Stomilanki Olsztyn przegrały na boisku przy Al. Piłsudskiego 0-3 (0-2) z aktualnymi Mistrzyniami Polski i liderkami tabeli Orlen Ekstraligi piłki nożnej kobiet – GKS-em Katowice. Drużyna Dariusza Maleszewskiego po dwóch kolejkach swojego debiutanckiego sezonu na najwyższym szczeblu rozgrywkowym zajmuje dziewiąte miejsce.

Po bezbramkowym remisie na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław, olsztynianki stanęły przed bardzo trudnym zadaniem. W niedzielę mierzyły się bowiem z najlepszą obecnie polską żeńską drużyną piłkarską. Ale podeszły do rywalek bez kompleksów. Niestety – choć próbowały zaskoczyć zawodniczki z Katowic już na samym początku spotkania – to GKS szybko strzelił bramkę. Aleksandra Nieciąg wykorzystała błąd bramkarki gospodyń i trafiła do pustej bramki. Po 25. minutach było już 2-0 a prowadzenie podwyższyła Marlena Hajduk. Stomilanki szukały swoich okazji, ale strzały Katarzyny Kałużnej czy Kamili Osajkowskiej nie okazały się groźne.

Po przerwie trener Dariusz Maleszewski szukał nowych rozwiązań w ofensywie. Na boisku pojawiła się m.in. Patricia Lamanna. Ale ani jej ani pozostałym zawodniczkom nie udało strzelić choćby gola kontaktowego. Natomiast Mistrzynie Polski w końcówce spotkania strzeliły jeszcze trzecią bramkę (a zrobiła to konkretnie Dominiki Misztal).

Posłuchajcie, jak spotkanie podsumował trener Dariusz Maleszewski.

Stomilanki Olsztyn – GKS Katowice 0-3 (0-2)
Nieciąg 11′, Hajduk 25′, Misztal 87′

Stomilanki Olsztyn: Milner – Skrzypińska (45′ Libera), Silny, Rosiak (87′ Kamala), Sokołowska, Kędzia, Osajkowska, Drąg, Vidal (45′ Lamanna), Contreras, Kałużna (73′ Korzec).
GKS Katowice: Seweryn – Olszewska, Hajduk, Tkaczyk (68′ Lizoń), Nieciąg (68′ Malesa, 75′ Konkol), Turkiewicz, Misztal, Słowińska, Brzęczek (45′ Grzegorczyk), Jaszek, Włodarczyk (85′ Krakowiak).

Kolejne spotkanie Stomilanki rozegrają w sobotę 2 września. O 15:00 na wyjeździe zmierzą się z Czarnymi Sosnowiec.