Paweł Najmowicz celuje w rekordy

Paweł Najmowicz wygrał w czerwcu zawody pucharu świata Double Ultra Triathlon Emsdetten na dystansie podwójnego Ironmana. Olsztynianin planował atak na rekord świata należący do Roberta Karasia. Ostatecznie jednak ukończył zawody z czasem 19 godzin 31 minut i 31 sekund (o 48 minut gorszym).

Uczestnicy zawodów na dystansie podwójnego Ironmana mają do pokonania:  7,6 kilomentra w wodzie, 360 km na rowerze oraz 84,4 km biegu. Po pierwszej częśli tego dystansu w zawodach Double Ultra Triathlon Emsdetten Paweł Najmowicz miał czas lepszy od Roberta Karasia, gdy ten bił rekord świata. Po pływaniu, nieźle zaprezentował się także na odcinku rowerowym. Ale decydujący okazał się bieg. Na kilkanaście okrążeń przed metą olsztynianin potrzebował przerwy. Poradził sobie z kryzysem, jednak nie był już w stanie walczyć o rekord. Wygrał zawody z czasem: 19:31:31.

O swoim starcie i dalszych planach Paweł Najmowicz opowiadał w studiu Radia UWM FM. A spotkał się z nim Wojtek Miśkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!