Title

Artist

KOMA Rugby Team Olsztyn pokonał lidera II ligi

Napisane przez dnia

Drużyna KOMA Rugby Team Olsztyn sprawiła sporą niespodziankę i pokonała na własnym stadionie 30:20 (13:20) lidera II ligi – KS Budowlani Commercecon II Łódź. Dla gości była to dopiero pierwsza porażka w sezonie 2023/2024. Zawodnicy trenera Leszka Borsa odnieśli natomiast drugie zwycięstwo.

Pierwsza połowa sobotniego spotania była bardzo wyrównana. Bliżej wygranej byli jednak po niej przyjezdni. Zespół z Łodzi prowadził bowiem 20:13. Ale po przerwie nie udało im się już zdobyć żadnych punktów. A olsztynianie dołożyli 17 oczek, dzięki czemu przełamali serię trzech kolejnych meczów bez zwycięstwa.

Nasz młyn był praktycznie nie do przejścia. Mocna twarda gra przynosiła efekty. Za akcję meczu a nawet sezonu można uznać punkty wypracowane jeszcze w pierwszej połowie przez Jarka Franusa i Przemka Kryszka. To było właśnie to. Mecz był okupiony kontuzjami i chorobami z obu stron. Dwa niepełne składym, ale walczące o każdy centymetr boiska i do ostatniej minuty gry – czytamy na klubowej stronie.

W tym roku olsztyńska drużyna rozegra jeszcze dwa spotkania. W najbliższą sobotę 28 października na wyjeździe zmierzy się z Miedziowymi Lubin. Tydzień później przed własną publicznością o punkty powalczy z KS Rugby Ruda Śląska.