Anastazja Kuś złotą medalistką EYOF Maribor 2023

Anastazja Kuś wywalczyła w Słowenii złoty medal Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy EYOF Maribor 2023. Reprezentantka klubu AZS UWM Olsztyn wygrała bieg na 400 metrów z czasem 53,21 sekundy, wyprzedzając minimalnie Turczynkę Edanur Tulum.

Anastazja Kuś pobiła w tym roku swoje życiowe rekordy na 100, 200 i 400 metrów. Na tym ostatnim dystansie wywalczyła w lipcu złoty medal Mistrzostw Polski U18. W Słowenii podczas Letniego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy EYOF Maribor 2023 nie udało jej się wprawdzie poprawić najlepszego rezultatu, ale z wywalczenia złotego medalu może być na pewno dumna.

To nie ostatnia duża impreza, w której reprezentantka klubu AZS UWM Olsztyn weźmie udział w tym roku. Znalazła się w kadrze na Mistrzostwa Europy U20 w Jerozolimie (w których wystartuje indywidualnie i w sztafecie). Trzymamy kciuki!

Z Anastazją Kuś rozmawiał Wojtek Miśkiewicz. Posłuchajcie!