AZS UWM Olsztyn z pierwszą wygraną w sezonie II ligi siatkówki

AZS UWM Olsztyn wygrał na wyjeździe 3:1 (25:19, 21:25, 25:22, 25:19) z ProNutiva SKK Belsk Duży i po dwóch kolejkach sezonu 2024/2025 zajmuje piąte miejsce w tabeli grupy 2 rozgrywek II ligi siatkówki mężczyzn. O kolejne punkty powalczy w Wyszkowie – z liderującym Camperem.

Przypomnijmy, że na inaugurację sezonu akademicy przegrali na wyjeździe 2:3 z MTS-em Międzyrzec Podlaski. Sobotnie spotkanie pierwotnie mieli rozegrać we własnej hali. Ale ostatecznie doszło do zmiany gospodarza meczu.

Drużyna prowadzona przez Pawła Borkowskiego i Sergiusza Salskiego musiała radzić sobie bez doświadczonego rozgrywającego Rafała Maluchnika. W wyjściowym składzie pojawił się Maciej Kwiatkowski i… za swój występ został nagrodzony statuetką MVP! Od pierwszych minut na parkiecie towarzyszyli mu: Ostap Kondyukh, Kuba Petryna, Szymon Patecki, Kacper Sienkiewicz, Dawid Deptuła i Wiktor Jezierski.

Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia AZS-u 4:0. W powie tej partii przewaga gości urosła do siedmiu oczek (15:8). To pozwoliło siatkarzom z Kortowa kontrolować wydarzenia na boisku i wygrać pewnie 25:19.  Jednak w drugim secie oddali inicjatywę rywalom. Ci zwyciężyli 25:21.

Kolejne dwie partie były już bardziej wyrównane. A właściwie lepszym określeniem byłoby… rwane. Bo akademicy prowadzili 7:3, by za chwilę dać się dogonić (8:8), ale ostatecznie wygrać 25:22. Natomiast w czwartym secie to zawodnicy z Belska Dużego prowadzili 5:0. Ale dobre zmiany – wejście Oliwiera Kubackiego i Jakuba Sienkiewicza – pozwoliły uporządkować ich grę i najpierw odrobić straty, by później cieszyć się z pewnego zwycięstwa 25:19 a w całym spotkaniu 3:1.

To było dobre spotkanie w naszym wykonaniu. Przede wszystkim była zdecydowanie lepsza zagrywka. Radziliśmy też sobie w przyjęciu. To zadecydowało o wygranej. Cały mecz trzymaliśmy taktykę i graliśmy konsekwentnie”

– mówił po meczu trener Sergiusz Salski.

Posłuchajcie też, jak spotkanie podsumowali Kacper Sienkiewicz i Szymon Patecki.

Kolejne spotkanie AZS UWM Olsztyn rozegra w sobotę 12 października. Na wyjeździe zmierzy się z liderem tabeli swojej grupy II ligi i głównym faworytem do awansu – Camperem Wyszków.