Bezbarwny Stomil tylko zremisował z Pogonią Siedlce

Stomil Olsztyn zremisował na własnym boisku 0-0 z Pogonią Siedlce i po trzech kolejkach nowego sezonu zajmuje dziesiątą pozycję w tabeli II ligi. Teraz przed zawodnikami „Dumy Warmii” spotkanie rundy wstępnej Pucharu Polski. Już w środę – także u siebie – zagrają z Radunią Stężyca.

Z powodu kontuzji w sobotnim spotkaniu nie zagrał Bartosz Waleńcik. Szansę od pierwszej minuty dostał natomiast Igor Kośmicki, który ponownie został wyporzyczony do Stomilu z Korony Kielce. W pierwszej połowie lepiej na boisku prezentowali się gospodarze. Ale nie byli w stanie zagrozić bramce siedlczan.

Po przerwie obraz gry nieco się zmienił. Do głosu doszli goście. Kilka razy zespół z Olsztyna ratować musiał Miłosz Garstkiewicz. Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem i podziałem punktów, z którego bardziej zadowoleni mogą być zawodnicy Pogoni.

„W pierwszej połowie mieliśmy kontrolę nad meczem. Natomiast później coś zaczęło nam się wymykać. Był to trudny  mecz. Mam ogromny szacunek dla moich zawodników. Potrafiliśmy się w kluczowych sytuacjach wybronić. Szkoda, że nie udało się strzelić bramki. Wielokrotnie z rytmu wybijał nas sędzia, a nie przeciwnik…” – podsumował sobotni mecz trener Stomilu Patryk Czubak.

„Pozostajemy niepokonani w lidze. Wywozimy cenny remis z bardzo trudnego terenu. Nie tracimy bramki. To są dla nas pozytywy. Natomiast myślę, że przy odrobinie szczęścia mogliśmy pokusić się tutaj o trzy punkty” – mówił po spotkaniu trener Pogoni Siedlce Marek Brzozowski.

Posłuchajcie też, jak mecz ocenił obrońca Stomilu Lukáš Kubáň.

5 sierpnia 2023 – Olsztyn (stadion OSiR)
Stomil Olsztyn – Pogoń Siedlce 0-0

Stomil: Miłosz Garstkiewicz – Filip Szabaciuk (79′ Filip Wójcik), Igor Kośmicki, Hubert Sadowski, Lukáš Kubáň, Michał Karlikowski – Karol Żwir, Łukasz Szramowski (79′ Marcin Stromecki), Michal Bezpalec (63′ Filip Laskowski), Hubert Krawczun (70′ Bartosz Florek) – Piotr Kurbiel (62′ Tomasz Bała).

Pogoń: Jakub Kowynia – Przemysław Misiak, Tomasz Lewandowski, Robert Majewski – Cezary Bujalski, Lukáš Hrnčiar (87′ Bartosz Wicenciak), Jakub Sinior, Kamil Włodyka (73′ Dawid Burka), Krystian Miś – Mateusz Majewski (87′ Tomasz Mamis), Cezary Demianiuk.

Żółte kartki: Szramowski, Krawczun, Bezpalec – Burka.

O kolejne ligowe punkty Stomil Olsztyn powalczy w niedzielę 13 sierpnia. Na wyjeździe zmierzy się z Wisłą Puławy. Wcześniej jednak – w środę 9 sierpnia o 17:00 – w rundzie wstępnej Pucharu Polski zagra z Radunią Stężyca.