Informacje muzyczne
Koniec czerwca upłynie nam pod znakiem nostalgicznego popowego utworu Charlotte Cardin. „Take Me Back” to nasza piosenka tygodnia. Nowościami utrzymanymi w wakacyjnym, beztroskim klimacie są single Brytyjczyków z Daytime TV i polskiego duetu The Bullseyes. W tym tygodniu prezentujemy również owoc współpracy Faustyny Maciejczuk i Rubensa. Płytą tygodnia jest „Halo. Co jest grane?”, czyli trzeci krążek Darii Ze Śląska.
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza do amfiteatru im. Czesława Niemena na koncert zespołu Harlem. W klubie Baza zagra duet Neglekt, a w KOT Art Barze Aron Blum Solo (piątek) oraz raperzy Ćwiku i Martin ze wsparciem DJa BRD i gości (sobota). Z kolei w Galerii Sowa usłyszymy olsztyńską grupę Shade. Dużo będzie się działo poza Olsztynem. Koło Ornety odbędzie się Paczanga Fest. W Skolitach weekend upłynie pod znakiem Warmińskiej Nocy Kupały, a w Ostródzie w pierwszych dniach lipca tamtejszy amfiteatr gościć będzie Arena Festival Music & Film.
Poznaliśmy pełny program tegorocznej edycji Olsztyn Green Festivalu. Line-up imprezy zaplanowanej w dniach 14-16 sierpnia na plaży nad Jeziorem Ukiel prezentuje się imponująco! To blisko… 40 koncertów! Wystąpią m.in.: Kayah, Pezet, Sokół, Artur Rojek, Grzegorz Turnau, Sistars, Vito Bambino, Voo Voo i Krzysztof Zalewski!
W połowie czerwca prawdziwe kolory ujawni były Beastie Boy, Mike D. „True Colors” to nasza piosenka tygodnia. Oprócz tego z rockowymi propozycjami przyjdą The Afghan Whigs i Dziwna Wiosna, a funkowo zapuka do nas Olka. Płytą tygodnia jest „Be Sweet To Me” – debiutancki album Violet Grohl.
W drugiej połowie czerwca Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych zaprasza na Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy Poezję”. Z kolei w Carpenter Stage BAZA wystąpi jazzowy duet Dominik Wania i Piotr Damasiewicz. Z bogatego programu piątkowego Święta Muzyki (Fête de la Musique) szczególnie polecamy koncerty młodych kapel Park Rock 2. W tym tygodniu dla naszych słuchaczy będziemy mieli zaproszenia na Arena Festival Film & Music w Ostródzie i Warmińską Noc Kupały w Skolitach, a także Bungee Summer Edition w Hali Urania.
15 czerwca mamy poznać pełny program tegorocznej edycji Olsztyn Green Festivalu. Line-up imprezy zaplanowanej w dniach 14-16 sierpnia na plaży nad Jeziorem Ukiel już teraz prezentuje się imponująco! Wystąpią m.in.: Kayah, Pezet, Sokół, Artur Rojek, Sistars, Vito Bambino, Voo Voo i Krzysztof Zalewski!
W tym krótszym niż zazwyczaj tygodniu gitarami zabłysną autorzy najważniejszej piosenki – A Perfect Circle, a także Greta Van Fleet i oysterboy. W świat łagodniejszych brzmień zabiorą nas Nia Smith oraz Clayknot, której debiutancka EP-ka „Spacer” jest naszą płytą tygodnia.
RADIO UWM FM