Sportowe
Page: 82
W meczu ósmej kolejki sezonu 2024/2025 Ekstraligi Futsalu Kobiet drużyna AZS UWM High Heels Olsztyn przegrała we własnej hali 1-4 (0-3) z KU AZS Uniwersytet Warszawski. Jedyną bramkę dla „Szpilek” strzeliła Julia Klonowska. W tabeli zespół prowadzony przez Aleksandrę Kojadyńską wciąż zajmuje jedenaste miejsce.
Warmia Energa Olsztyn do ostatnich sekund walczyła o wyjazdową wygraną z Tytanami Wejherowo. Rzutem na taśmę pokonała jednak niewygodnego rywala na jego terenie 34:33 (15:17). Natomiast Szczypiorniak Olsztyn w Hali Urania przegrał zdecydowanie 25:37 (12:16) z SPR-em Wybrzeżem I Gdańsk. Liderem tabeli grupy A I ligi piłki ręcznej jest nadal Jeziorak Iława.
Trzynasta kolejka PlusLigi okazała się szczęśliwa dla siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn. Akademicy wygrali trzecie spotkanie w obecnym sezonie i opuścili strefę spadkową. W Hali Urania niespodziewanie łatwo pokonali 3:0 (25:19, 25:21, 30:28) Bogdankę LUK Lublin. Mecz obejrzał komplet publiczności. Wielu kibiców chciało zobaczyć na żywo jednego z najlepszych siatkarzy na świecie – Wilfredo Leóna. Ale przyćmili go zawodnicy kortowskiego klubu!
Stomil Olsztyn przegrał na wyjeździe 0-3 (0-1) z liderem swojej grupy III ligi – Unią Skierniewice – i kończy rok w strefie spadkowej. Bilans biało-niebieskich w obecnym sezonie to: pięć zwycięstw, cztery remisy i dziewięć porażek. Co w klubie wydarzy się zimą?
Kaja Stabulewska jest studentką drugiego roku weterynarii na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Trudne studia łączy ze sportową rywalizacją. 2024 rok był dla niej bardzo udany. Wiosną wywalczyła srebrny medal Akademickich Mistrzostw Polski w trójboju siłowym. Pobiła też akademicki rekord kraju w wyciskaniu (120 kilogramów). Dzięki temu znalazła się w kadrze na Akademickie Mistrzostwa Świata w Trójboju Siłowym. Z Estonii także przywiozła srebro! Jakie ma plany na kolejny sezon? Posłuchajcie!
„W 2025 roku stoczę swoją pierwszą walkę zawodową! Są już jakieś wstępne plany. Nie chcę jeszcze określać kiedy, ale wiem, że to się na pewno stanie. To już czas!” – mówiła w naszym studiu Martyna Caruk. Olsztyńska zawodniczka MMA w sobotę 23 listopada w Hali Urania zmierzy się z Klarą Piętak podczas gali BFN 3. O swoich planach opowiedziała Piotrowi Szauerowi. Posłuchajcie!
Gościem audycji AZS Na Fali był statystyk Indykpolu AZS Olsztyn – Kamil Sołoducha. O swojej pracy z akademikami, ale też doświadczeniach zbieranych w Japonii, Finlandii czy Ukrainie oraz obecnych obowiązkach w drużynie z Kortowa opowiadał Mateuszowi Lewandowskiemu.
AZS UWM Olsztyn wygrał na wyjeździe 3:1 (27:25, 21:25, 25:19, 25:23) z Metro Family Warszawa i umocnił się na czwartej pozycji w tabeli grupy 2 rozgrywek siatkarskiej II lig. Po ośmiu kolejkach ma na koncie 15 punktów. W najbliższą sobotę w hali w Kortowie zmierzy się z SwK KARTPOL Kobyłka.
AZS Politechniki Gdańskiej okazał się najlepszy w pierwszym turnieju eliminacyjnym Ligi Akademickiej w koszykówce mężczyzn, którego gospodarzem był AZS UWM Olsztyn. W dniach 15-17 listopada w hali sportowej w Kortowie rozegrano w sumie piętnaście spotkań. Jak poradzili sobie studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie?
Drużyna AZS UWM High Heels Olsztyn przegrała na wyjeździe 2-7 (1-4) z aktualnymi mistrzyniami Polski i wiceliderkami Ekstraligi futsalu kobiet – Rekordem Bielsko-Biała. Po siedmiu kolejkach sezonu 2024/2025 kortowskie „Szpilki” w tabeli wciąż zajmują jedenaste miejsce. Na koncie mają trzy punkty. O kolejne powalczą już w sobotę 23 listopada.
RADIO UWM FM