RADIO UWM FM

Uwierz w muzykę

Current track

Title

Artist

Cenny punkt Stomilu w Białymstoku. Na wagę utrzymania w III lidze?

2025-06-01

Stomil Olsztyn zremisował na wyjeździe 1-1 (1-0) z Jagiellonią II Białystok i jest już prawie pewny utrzymania w III lidze. Na kolejkę przed zakończeniem sezonu 2024/2025 zajmuje dwunaste miejsce w tabeli grupy I. W najbliższą sobotę 7 czerwca o 15:00 na własnym boisku zmierzy się z ŁKS-em Łomża.

 

Foto: stomil.olsztyn.pl

Jedynego gola dla olsztyńskiego zespołu w sobotę strzelił pochodzący z… Białegostoku Jakub Karpiński. W wyjściowym składzie pojawił się on w miejsce Shōtō Unno. Trener Piotr Gurzęda dokonał jeszcze jednej zmiany w porównaniu z wygranym 2-1 meczem z Wigrami Suwałki. Od pierwszej minuty zamiast Jakuba Orpika zagrał Mateusz Pajdak.

„Biało-niebiescy” w pierwszej połowie nie stworzyli sobie zbyt wielu okazji do zdobycia bramki. To gospodarze byli stroną przeważającą. Jednak Stomil mógł otworzyć wynik już w siedemnastej minucie. Dobrej sytuacji nie wykorzystał jednak Jakub Fronczak. Rezerwy Jagiellonii dały się zaskoczyć kilkanaście minut później, gdy w pole karne z lewego skrzydła wbiegł Mateusz Jońca i posłał piłkę w stronę świetnie ustawionego Karpińskiego. Ten nie pomylił się i z bliskiej odległości pokonał bramkarza rywali.

Po przerwie gospodarzom szybko udało sie doprowadzić do wyrównania. A właściwie zrobił to… Denis Gojko. Niefortunna interwencja pomocnika „Dumy Warmii” po wrzutce jednego z zawodników Jagiellonii z rzutu rożnego, zaskoczyła Łukasza Jakubowskiego. W 69. minucie olsztynianie mieli jeszcze szansę, by ponownie objąć prowadzenie. Niestety strzał Jakuba Orpika odbił się od poprzeczki. Mecz zakończył się więc remisem 1-1. To cenny punkt w walce o utrzymanie w III lidze.

Jagiellonia II Olsztyn – Stomil Olsztyn 1-1 (0-1)
Jakub Karpiński 30′ – Denis Gojko 49′ (samobójcza)

Stomil Olsztyn: Łukasz Jakubowski – Piotr Jakubowski, Piotr Łysiak, Paweł Flis, Mateusz Jońca – Mateusz Pajdak (88′ Oskar Bienenda), Karol Żwir, Przemysław Klugier (46′ Jakub Orpik), Jakub Fronczak (85′ Adam Paliwoda), Denis Gojko (90′ Aleksander Wtulich)- Jakub Karpiński (46′ Kacper Sionkowski).

 

 

W ostatnim kolejce sezonu Stomil Olsztyn zagra na własnym boisku z ŁKS-em Łomża. Mecz zaplanowano na najbliższą sobotę 7 czerwca o godzinie 15:00.


RADIO UWM FM

Uwierz w muzykę

Current track

Title

Artist