Constract liderem Futsal Ekstraklasy

Constract Lubawa pokonał we własnej hali 10-4 (4-1) Jagiellonię Białystok i awansował na pierwsze miejsce w tabeli Futsal Ekstraklasy. Po trzech kolejkach komplet punktów na swoim koncie mają jednak także: Piast Gliwice, Futsal Leszno i Rekord Bielsko-Biała. I to właśnie z tą ostatnią drużyną ekipa Dawida Grubalskiego zmierzy się już w piątek.

Mecz w Lubawie przebiegał od początku pod dyktando gospodarzy. W pierwszej połowie na listę strzelców wpisali się Claudio, Everton i dwukrotnie Pedrinho. Goście odpowiedzieli jedynie trafieniem Jakuba Kozłowskiego tuż przed przerwą. A po niej Constract kontynuował brazyjską kanonadę. Kolejne gole Evertona i Pedrinho sprawiły, że prowadził już 6-1. Wtedy dopiero Jagiellonia została dopuszczona do głosu. Rozmiary porażki próbowali zmniejszyć Grzegorz Makal, Piotr Skiepko oraz ponownie Jakub Kozłowski. Ale na niewiele się to zdało, bo dla drużyny Dawida Grubalskiego trafiali także Kacper Sendlewski, Oscar Dmochewicz i Pedrinho, który w sumie pięciokrotnie pokonał bramkarza gości.

Efektowna wygrana 10:4 pozwoliła Mistrzom Polski awansować na pozycję lidera Futsal Ekstraklasy.

Kreowaliśmy dużo sytuacji i wiele z nich kończyło się bramkami. To cieszy. Ale popełniliśmy też kilka błędów. Mamy kilku nowych zawodników, cały czas się docieramy – podsumował trener Constractu Dawid Grubalski.

Wojtek Miśkiewicz rozmawiał także z Kacprem Sendlewskim oraz trenerem Jagiellonii – Karolem Domalewskim. Posłuchajcie!

Constract Lubawa – Jagiellonia Białystok 10-4 (4-1)
Claudio 7′, Pedrinho 7′, 12′, 24′, 38′, 39′, Everton 15′, 21′, Kacper Sendlewski 35′, Oskar Dmochewicz 40′ – Jakub Kozłowski 20′, 36′, Grzegorz Makal 25′, Piotr Skiepko 30

Kolejne spotkanie Constract  Lubawa rozegra już w piątek 29 września. O 18:15 zmierzy się na wyjeździe z Rekordem Bielsko-Biała i będzie to najpoważniejszy w tym sezonie ligowy sprawdzian dla drużyny Dawida Grubalskiego.