Constract Lubawa odrabia straty do lidera Futsal Ekstraklasy

Constract Lubawa wygrał na wyjeździe 9-5 (4-2) z AZS-em UW Wilanów i traci już tylko punkt do lidera tabeli Futsal Ekstraklasy – Rekordu Bielsko-Biała. Drużyna Dawida Grubalskiego wciąż jest jedną z trzech niepokonanych w tym sezonie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. W ośmiu kolejkach strzeliła też najwięcej – bo aż 45 – bramek.

W sobotnim spotkaniu wicemistrzowie Polski musieli radzić sobie bez pierwszego trenera. Dawid Grubalski ukarany został bowiem w poprzednim meczu czerwoną kartką. I choć pojechał z drużyną do Warszawy, na ławce zastąpił go asystent – Nicolae Neagu.

Constract zgodnie z przewidywaniami był zespołem dominującym na parkiecie. Wynik spotkania już w trzeciej minucie otworzył Sebastian Grubalski. Ale gospodarze niespodziewanie po bramkach Radosława Marcinkowskiego i Jorge Tendero wyszyli na prowadzenie 2-1. Do przerwy jednak wszystko wróciło do normy. Na listę strzelców wpisali się Claudinho, Pedrinho oraz Pedro Pereira. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4-2 dla drużyny z Lubawy.

W drugiej także nie brakowało emocji i bramek. Dla AZS-u trafiali jeszcze Oskar Dmochewicz, Lekão i ponownie Jorge Tendero. Ale Constract zwiększył prowadzenie dzięki kolejnym bramkom Claudinho, Pedrinho i Pedro Pereiry oraz dwóm golom João Miguela.

Posłuchajcie pomeczowych komentarzy.

AZS UW Wilanów – Constract Lubawa 5-9 (2-4)
Radosław Marcinkowski 5′, Jorge Tendero 9′, 34′, Oskar Dmochewicz 32′, Lekão 35′ – Sebastian Grubalski 3′, Claudinho 17′, 26′, Pedrinho 19′, 33′, Pedro Pereira 20′, 36′, João Miguel 30′, 31′

Kolejne spotkanie Constract rozegra w sobotę 2 listopada. O 20:00 we własnej hali zmierzy się z FC Toruń.