Constract Lubawa w Elite Round futsalowej Ligi Mistrzów!

Constract Lubawa awansował do Elite Round futsalowej Ligi Mistrzów wygrywając turniej w Chorwacji. Drużyna Dawida Grubalskiego znalazła się tym samym w najlepszej szesnastce europejskich drużyn sezonu 2023/2024. Losowanie kolejnej rundy zaplanowano na 2 listopada.

Turniej w Chorwacji lubawianie rozpoczęli od remisu 4-4 z Mistrzem Czarnogóry – KMF Titograd. A mogło być jeszcze gorzej, bo wyrównującą bramkę strzelili dopiero w ostatniej minucie. Kolejnego dnia zmierzyli się z gospodarzami – Dinamo Zagrzeb. W szalonym spotkaniu wygrali 9-7. Constract już do przerwy prowadził 8-3 (a po dwóch minutach gry było 4-0!). Ale Chorwatom w drugiej połowie prawie udało się wyrównać. Na szczęście Mistrzowie Polski w decydującym momencie przełamali się. Trafienie Pawła Kaniewskiego na minutę przed końcem odebrało nadzieję rywalom.

Ostatnie spotkania rozegrano w piątek. Constract pewnie poknał 10-2 szwedzkie Örebro. I musiał czekać na wynik pojedynku między Dinamo i Titogradem. Wysokie zwycięstwo tych drugich oznaczałoby ich awans. Jednak to gospodarze imprezy wygrali 3-0, co zapewniło pierwsze miejsce w grupie zespołowi Dawida Grubalskiego.

„Ten awans to na pewno powód do dumy. Teraz dopiero dociera do mnie w jak ścisłym i silnym gronie drużyn się znaleźliśmy. Barcelona, Sporting, Benfica… Są wielkie szanse na to, że właście z którymś z takich zespołów będziemy mieli okazję się zmierzyć” – mówił naszemu reporterowi trener Constractu.

Z Dawidem Grubalskim rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

KMF Titograd – Constract Lubawa 4-4 (1-1)
Nikola Cimbaljević 15′, 35′, Aleksandar Obradović 24′, Filip Marković 36′ – Victor Lopez 16′, Kacper Sendlewski 23′, Tomasz Kriezel 27′, Aleksandar Obradović 40′ (samobójcza)

Dinamo Zagrzeb – Constract Lubawa 7-9 (3-8)
Kristijan Postruzin 13′, 16′, Luka Peric 20′, Kristian Cekol 35′, Filip Novak 36′, 37′ – Kristijan Postruzin 1′ (samobójcza), Jakub Raszkowski 1′, 1′, Claudinho 2′, 6′, Tomasz Kriezel 11′, Adriano Lemos 17′, Paweł Kaniewski 39′

Constract Lubawa – Örebo 10-2 (3-1)
Claudinho 3′, Mateusz Lisowski 8′, Jakub Raszkowski 16′, 22′, 26′, Pedrinho 22′, 33′, Mateusz Lisowski 23′, Everton 31′, Maciej Jankowski 35′ – Erik 11′, William Gantzhorn 30′

Tabela:
1. Constract     7     23-13
2. Dinamo       6     18-10
3. Titograd      4      11-9
4. Örebro        0      5-25

Swoich rywali w Elite Round futsalowej Ligi Mistrzów Constract pozna 2 listopada. Losowanie odbędzie się o 14:00 w siedzibie UEFA w Nyonie. Mecze tej fazy zaplanowano między 28 listopada a 3 grudnia. Z czterech grup do Final Four awansują tylko ich zwycięzcy.

Teraz lubawianie wracają do rywalizacji w Futsal Ekstraklasie. Już we wtorek 31 października o 18:00 na wyjeździe zmierzą się z We-Met Futsal Club Kamienica.