Constract pewnie pokonał Widzew

Constract Lubawa wygrał na wyjeździe 6-0 (4-0) z Widzewem Łódź i obronił pozycję lidera tabeli Futsal Ekstraklasy. Drużyna Dawid Grubalskiego w obecnym sezonie jest niepokonana. Wygrała dziesięć spotkań i tylko jedno zremisowała. Ale jej przewaga nad Piastem Gliwice i Rekordem Bielsko-Biała jest niewielka.

Choć lubawianie w ostatnich tygodniach pewnie wygrywają mecz za meczem, przed środowym spotkaniem z Widzewem kibice mogli mieć drobne obawy, głównie o to, czy Mistrzów Polski nie dopadnie w końcu zadyszka. Na parkiet wychodzą bowiem regularnie co 3-4 dni. A łódzki zespół w poprzedniej kolejce pokonał na wyjeździe aż 7-2 We-Met Futsal Club Kamienica Królewska.

Jednak wynik już w trzeciej minucie otworzył Pedinho. Chwilę wcześniej prowadzić mogli widzewiacy, ale po strzale Daniela Krawczyka piłka trafiła w słupek. Choć mecz wyglądał na bardzo wyrównany, kolejne bramki jeszcze przed przerwą strzelili goście – najpierw Everton a w końcówce pierwszej połowy jeszcze Tomasz Kriezel i Adriano Lemos. W drugiej tempo gry nieco opadło, ale obie drużyny rozważnie grały także w defensywie. Widzewowi nie udało się pokonać Victora Lopeza i zmieniającego go w końcówce Huberta Zadrogi. A Constract dorzucił jeszcze dwa gole za sprawą Kriezela i Mateusza Mrowca.

Na pewno cieszy zwycięstwo i to, że nie straciliśmy bramki. Ale w drugiej połowie dopuściliśmy do zbyt wielu sytuacji pod naszą bramką. Było dużo niedokładności w naszej grze, dużo błędów własnych. Musimy to poprawić przed kolejnymi spotkaniami – mówił po meczu trener Constractu Dawid Grubalski.

Widzew Łódź – Constract Lubawa  0-6 (0-4)
Pedrinho 3, Everton 8, Tomasz Kriezel 19, 33, Adriano Lemos 20, Mateusz Mrowiec 30

Kolejne spotkanie Constract rozegra już w sobotę 18 listopada. O 18:00 we własnej hali zmierzy się z Clearexem Chorzów. A w czwartek 23 listopada do Lubawy przyjedzie AZS UW Wilanów. Później drużyna Dawida Grubalskiego poleci do Hiszpanii. W Elite Round futsalowej Ligi Mistrzów zmierzy się z ukraińskim klubem FC Hit Kijów, chorwackim MNK Olmissum oraz gospodarzami a zarazem ostatnimi zwycięzcami Champions League – Mallorca Palma Futsal.