Constract umacnia się na pozycji lidera Futsal Ekstraklasy

W hicie czwartej kolejki nowego sezonu Futsal Ekstraklasy Constract Lubawa wygrał na wyjeździe 8-4 (2-1) z Rekordem Bielsko-Biała i umocnił się na pozycji lidera tabeli. Bohaterem spotkania był Kacper Sendlewski, którzy strzelił trzy bramki. Drużyna Dawida Grubalskiego ma na koncie komplet zwycięstw.

Przed piątkowym spotkaniem obie drużyny nie zaznały smaku porażki. Obie stawiane są też w gronie głównych faworytów do wywalczenia tytułu Mistrza Polski. Lepiej w mecz weszli lubawianie. Od piątej minuty prowadzili po bramce Kacpra Sendlewskiego. Ale gospodarzom udało się wyrównać za sprawą Tomasza Luteckiego. Przed przerwą na 2-1 trafił jeszcze Martin Dosa i było 2-1 dla Constractu.

Zawodnicy Dawida Grubalskiego tego prowadzenia nie oddali już do końca. W drugiej połowie dorzucili aż sześć bramek a w protokole meczowym zapisali się: Tomasz Kriezel, Adriano Lemos oraz ponownie Martin Dosa i Kacper Sendlewski. Ten ostatni skompletował hat-tricka i został bohaterem spotkania. Rekord odpowiedział trafieniami Krzysztofa Iwanka, Gustavo Henrique i Sergeia Korsunova, co pozwoliło jedynie zmniejszyć rozmiary porażki.

Posłuchajcie, jak hit Futsal Ekstraklasy podsumowali zawodnicy i trenerzy obu ekip.

Rekord Bielsko-Biała – Constract Lubawa 4-8 (1-2)
Tomasz Lutecki 14′, Krzysztof Iwanek 23′, Gustavo Henrique 31′, Sergei Korsunov 33′ ? Kacper Sendlewski 5′, 33′, 39′, Martin Dosa 17′, 39′, Tomasz Kriezel 22′, 28′, Adriano Lemos 27′

1 pażdziernika w Mielcu rozpoczęło się zgrupowanie reprezentacji Polski w futsalu. „Biało-czerwoni” 6 i 11 października zmierzą się z Belgią w eliminacjach Mistrzostw Świata. Do kadry powołani zostali m.in.: Kacper Sendlewski, Paweł Kaniewski, Tomasz Kriezel i Mateusz Mrowiec.

Kolejne ligowe spotkanie Constract rozegra dopiero 15 października. We własnej hali o 18:00 zmierzy się z Legią Warszawa.