Constract wciąż nie do zatrzymania!

Dziewięć zwycięstw i jeden remis – takim bilansem w obecnym sezonie Futsal Ekstraklasy może pochwalić się Constract Lubawa. W niedzielę we własnej hali drużyna Dawida Grubalskiego wygrała 5-1 (2-1) z Dremanem Opole Komprachcice. Bohaterem meczu był Jakub Raszkowski – strzelec trzech bramek.

Po efektownych wygranych 10-1 z Red Dragons Pniewy i 13-0 z Eurobusem Przemyśl, Mistrzowie Polski w niedzielę podejmowali w Lubawie dużo silnejszego rywala. Dreman w obecnym sezonie miał bowiem na koncie aż siedem zwycięstw – tylko jedno mniej niż gospodarze. I bardzo długo nie dał sobie strzelić bramki. To goście objęli prowadzenie w 16. minucie dzięki trafieniu Jakuba Janczaka. A już… minutę później było 2-1 dla Constractu, dla którego dwa gole strzelił Jakub Raszkowski.

Po przerwie lubawianie nie dali się już zaskoczyć. A kolejna bramka Raszkowskiego oraz trafienia Mateusza Mrowca i Pawła Kaniewskiego sprawiły, że zwyciężyli bardzo przekonująco 5-1.

Na początku trudno było nam przebić się przez gęsto ustawioną defensywę Dremana. Ale myślę, że od początku mieliśmy dużo więcej sytuacji i zasłużenie wygraliśmy – podsumował trener Dawid Grubalski.

Constract Lubawa – Dreman Opole Komprachcice 5-1 (2-1)
Jakub Raszkowski 17′, 17′, 34′ (karny), Mateusz Mrowiec 27′, Paweł Kaniewski 40′ – Jakub Janczak 16′

Constract wciąż zajmuje pierwsze miejsce w tabeli Futsal Ekstraklasy o trzy punkty wyprzedzając Piasta Gliwice. W tym tygodniu rozegra kolejne dwa spotkania. W środę 15 listopada o 20:00 na wyjeździe zmierzy się z Widzewem Łódź. Na sobotę 18 listopada o 18:00 zaplanowano natomiast domowy mecz z Clearexem Chorzów.