Constract wciąż niepokonany. Mistrzowie Polski pewnie wygrali z Clearexem

Constract Lubawa pokonał we własnej hali 7-0 (3-0) Clearex Chorzów i umocnił się na prowadzeniu w tabeli Futsal Ekstraklasy. Mistrzowie Polski pozostają jedyną niepokonaną drużyną w tych rozgrywkach w sezonie 2023/2024. Wygrali 11 spotkań i tylko jedno zremisowali.

Chorzowianie przyjechali do Lubawy w bardzo okrojonym składzie. Z powodu kontuzji czy kartek zagrać nie mogli m.in.: Marcin Grzywa, Maciej Mizgajski czy Sebastian Brocki. Trener Mistrzów Polski Dawid Grubalski mógł zatem pozwolić sobie na pozostawienie na ławce rezerwowych w pierwszej połowie swoich najlepszych strzelców: Pedrinho i Jakuba Raszkowskiego.

Do przerwy gospodarze prowadzili 3-0. Wynik otworzył już w szóstej minucie Mateusz Lisowski. A później dwie bramki dorzucił Mateusz Mrowiec. W drugiej połowie kolejne trafienia dorzucili Raszkowski (dwa) a także Tomasz Kriezel i Paweł Kaniewski. Constract wygrał zatem pewnie 7-0 i umocnił się na prowadzeniu w tabeli.

Constract Lubawa – Clearex Chorzów 7-0 (3-0)
Mateusz Lisowski 6′, Mateusz Mrowiec 9′, 11′, Jakub Raszkowski 24′, 40′, Tomasz Kriezel 32′, Paweł Kaniewski 37′

Kolejne spotkanie Constract rozegra już w czwartek 23 listopada. O 20:00 we własnej hali podejmie AZS UW Wilanów. Później drużyna Dawida Grubalskiego poleci do Hiszpanii. W Elite Round futsalowej Ligi Mistrzów zmierzy się z ukraińskim klubem FC Hit Kijów, chorwackim MNK Olmissum oraz gospodarzami a zarazem ostatnimi zwycięzcami Champions League – Mallorca Palma Futsal.