RADIO UWM FM

Uwierz w muzykę

Current track

Title

Artist

Dołącz do Studenckiego Koła Naukowego Kryminologii „Vestigium” UWM

Written by on

Studenckie Koło Naukowe Kryminologii „Vestigium” działa na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie już od wielu lat. Jego członkowie uczestniczą w konferencjach, debatach i również je organizują. Odwiedzają zakłady karne, poprawcze i inne placówki, w których mogą nabyć doświadczenie. Koło daje też możliwość integracji, rozwoju naukowego i zawodowego. Dlaczego warto do niego dołączyć? Posłuchajcie rozmowy Mai Wierzchowskiej!

 

 

Studenckie Koło Naukowe Kryminologii „Vestigium” na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie zaprasza do dołączenia! Od wielu lat bierze udział w debatach, konferencjach, spotkaniach z pracownikami różnych placówek w regionie, które też odwiedza. Dzięki temu członkowie mogą się przekonać, jak tak naprawdę wyglada praca w służbach czy psychologii sądowej. Mogą się również dowiedzieć jakie są procedury rekrutacji na praktyki i w jakich miejscach mogą je odbyć. Do grupy należą w przewadze studenci kryminologii, ale dołączyć może każdy, kto chce brać udział w różnych inicjatywach. Aby to zrobić należy zgłosić się do członków zarządu lub napisać na Instagramie @vestigiumuwm.

 

Dlaczego warto dołączyć do koła? 

Daje to możliwość integracji, rozwoju naukowego i zawodowego. Organizujemy konferencje, w których studenci mają możliwość wystąpienia. Dzięki temu zwiększona jest też szansa na stypendium. Wizyta np. w zakładzie karnym czy spotkania z funkcjonariuszami, policją, z wojskiem, z ABW czasami potrafią zachęcić do wstąpienia w szeregi. Możemy zobaczyć jak wygląda praktyka, o której nie dowiemy się z książek i podcastów”.

– zachęca dr hab. Monika Kotowska, pełnomocnik koła. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy Mai Wierzchowskiej!

 

Koło ma szerokie pole zainteresowań, działamy w tylu niszach i aspektach. Dołączenie do koła pomaga nam się rozwijać i dostrzegać te aspekty, których nigdy byśmy nie zobaczyli. Będąc w zakładzie poprawczym mieliśmy okazję porozmawiać z dziećmi, które tam były. Ich doświadczenia pokazują nam inną perspektywę. Mamy możliwość dostrzec to, czego inne osoby nie miałyby nigdy możliwości. Mieliśmy też okazję porozmawiać z osadzonymi, którzy przedstawili nam, jak wygląda ich dzień. Wyjeżdżamy na konferencje i też sami je organizujemy, to duże doświadczenie”. 

– mówi organizatorka wielu wydarzeń w kole – Ola Świtalska i podkreśla:

Koło nie jest po to, żebyśmy już byli geniuszami w danym temacie. Koło jest po to, żebyśmy mogli się rozwinąć w danym obszarze”.

 

Posłuchajcie całej rozmowy!

 

Z dr hab. Moniką Kotowską i Olą Świtalską spotkała się Maja Wierzchowska.


RADIO UWM FM

Uwierz w muzykę

Current track

Title

Artist