Drugie zwycięstwo Warmii Energa Olsztyn. Szczypiorniak z trzecią porażką

Warmia Energa Olsztyn wygrała w hali w Biskupcu 37:26 (18:13) z USAR-em Kwidzyn. Bohaterem sobotniego spotkania był Andrzej Kryński, który rzucił aż 12 bramek. Trzeci raz w tym sezonie pokonani z parkietu schodzili natomiast zawodnicy Szczypiorniaka Olsztyn. Na wyjeździe przegrali aż 25:46 (9:20) ze Spartą Oborniki.

Warmia w poprzedniej kolejce pauzowała. Tydzień wcześniej na inaugurację nowego sezonu I ligi piłki ręcznej pokonała u siebie 27:25 (16:13) MKS Grudziądz. Spotkanie trzeciej kolejki od początku przebiegało pod dyktando gospodarzy.  Już po pięciu minutach prowadzili 5:1, a później jeszcze zwiększyli swoją przewagę (10:4, 17:9). Na przerwę schodzili prowadząc 18:13.

Rywale nawet przez moment nie zagrozili olsztynianom. Drużyna Karola Adamowicza w pełni kontrolowała wydarzenia na parkiecie. W drugiej połowie jeszcze zwiększyła dystans, zwyciężając ostatecznie 37:26. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Andrzej Kryński, który rzucił aż 12 bramek. Siedmiokrotnie bramkarza rywali pokonał natomiast Szymon Adamczyk.

Jestem bardzo zadowolony. To było zdecydowane zwycięstwo. Kontrolowaliśmy mecz przez większą jego część. Liczymy na to, że będziemy podtrzymywali tę dobrą grę – mówił Karol Adamowicz.

Posłuchajcie też, jak spotkanie podsumował jeden z jego bohaterów – Andrzej Kryński.

Warmia Energa Olsztyn – USAR Kwidzyn 37:26 (18:13)

Warmia: Dominik Jaworski, Piotr Rynkiewicz – Bartosz Prusko, Michał Safiejko (3), Wiktor Zamojski, Szymon Adamczyk (7), Filip Drobik (1), Dawid Przysiek (3), Michał Sikorski (1), Jan Lewandowski, Jakub Zemełka (3), Piotr Skiba (1), Andrzej Kryński (12), Piotr Dzido (2), Marcin Malewski (4).

Trzecie spotkanie w nowym sezonie rozegrali natomiast piłkarze ręczni Szczypiorniaka Olsztyn. Wszystko wskazuje na to, że podobnie jak przed rokiem, na dłużej zadomowią się na dnie tabeli grupy A pierwszej ligi. Tym razem na wyjeździe przegrali aż 25:46 (9:20) ze Spartą Oborniki.

W czwartej kolejce drużyna prowadzona przez Krzysztofa Maciejewskiego zagra na wyjeździe z Gwardią Koszalin. Spotkanie zaplanowano na sobotę 7 października o 17:00. Godzinę wcześniej swój mecz rozpocznie Warmia, która także na wyjeździe zmierzy się z KPR-em Gryfino.