Efektowna inauguracja sezonu futsalowego w Lubawie!

W spotkaniu pierwszej kolejki sezonu 2024/2025 w FOGO Futsal Ekstraklasie Constract Lubawa pokonał we własnej hali 8-2 (2-0) We-Met Kamienica Królewska. Drużyna Dawida Grubalskiego zaimponowała skutecznością. A kibice mogli zobaczyć w akcji kilku nowych zawodników.

Latem do wicemistrzów Polski dołączyli: Pedro Pereira (BSF ABJ Bochnia), Joao Miguel (ADCR Caxinas Poca Barca, Portugalia), Bruno Cintra (Benfica Lizbona), Gutta (Torreense, Portugalia) oraz trójka wychowanków – Jan Rutkowski, Łukasz Frankiewicz i Szymon Licznerski.

Ten ostatni bardzo dobrze zapamięta inaugurację sezonu w lubawskiej hali. Już w czwartej minucie otworzył wynik spotkania. Przed przerwą na 2-0 trafił jeszcze Jakub Raszkowski, który wrócił do „Konstruktorów” z hiszpańskiego klubu CD UMA Antequera.

Gospodarze dominowali na boisku. W drugiej połowie jeszcze sześciokrotnie cieszyli się po bramkach Szymona Licznerskiego, Bruno Cintry, Jakuba Raszkowskiego, Evertona, Tomasza Kriezela i samobójczym trafieniu Oleksandra Bondara. Rywale odpowiedzieli golami Macieja Jankowskiego i Dmytro Rybitskyia. Pierwszy z nich w poprzednim sezonie reprezentował barwy Constractu. Ale podobnie jak Martin Doša, Mateusz Lisowski,  Keko, Mateusz Mrowiec, Maciej Jankowski, Grzegorz Okuniewski , Victor Lopez i Oskar Dmochewicz rozstał się z drużyną z Lubawy.

Większość z naszych założeń była bardzo dobrze wypełniana. W końcówce meczu w wyniku rozluźnienia straciliśmy dwie bardzo łatwe bramki. Będziemy musieli o tym porozmawiać, bo obrona jest dla nas zawsze najważniejsza. W ataku zagraliśmy z polotem. Czuć flow i mam nadzieję, że z tygodnia na tydzień będziemy się jeszcze rozwijać” – podsumował Dawid Grubalski.

Constract Lubawa – We-Met Kamienica Królewska 8-2 (2-0)
Szymon Licznerski 4′, 22′, Jakub Raszkowski 11′, 28′, Bruno Cintra 26′, Everton Ferreira 34′, Tomasz Kriezel 36′, Oleksandr Bondar 38′ (samobójcza) – Maciej Jankowski 32′, Dmytro Rybitskyi 37′

Dzięki efektownej wygranej Constract po pierwszej kolejce zajmuje drugie miejsce w tabeli Futsal Ekstraklasy. W najbliższą niedzielę 8 września o 17:00 na wyjeździe zmierzy się z liderem – Piastem Gliwice.